Trump telefonoval saudskoarabskému princovi, hovorili o útoku rebelov na ropné polia v Jemene

14. septembra 2019

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump telefonoval saudskoarabskému korunnému princovi Muhammadovi bin Salmánovi v súvislosti s útokmi jemenských rebelov na dve ropné polia v krajine.

Saudskoarabské veľvyslanectvo vo Washingtone uviedlo, že šéf Bieleho domu ubezpečil princa, že USA sú pripravené spolupracovať na bezpečnosti a stabilite Saudskej Arábie.

Trump takisto povedal, že útoky budú mať negatívny vplyv na USA a svetovú ekonomiku. Princ sa vyjadril, že jeho krajina je „schopná vysporiadať sa s touto teroristickou agresiou“.

K útoku na dve ropné polia v Saudskej Arábii sa prihlásili jemenskí rebeli húsíovia. Ich hovorca v sobotu potvrdil, že desať dronov zaútočilo na zariadenia v oblastiach Búkjak a Churajs. Dodal, že útoky budú ešte horšie, ak Saudská Arábia neprestane bojovať v Jemene. „Jedinou možnosťou vlády je prestať útočiť proti nám,“ vyhlásil. Koalícia vedená Saudskou Arábiou bojuje proti rebelom od marca 2015.

Elia Viviani by privítal posun klasiky Miláno – San Remo, Peter Sagan na nej ešte nevyhral

31.5.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansky šprintér Elia Viviani verí, že najdlhšia monumentálna klasika sezóny Miláno - San Remo sa pres...

Viac k témam: Jemen, jemenski povstalci
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump telefonoval saudskoarabskému princovi, hovorili o útoku rebelov na ropné polia v Jemene © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*