Univerzita Komenského, STU a SAV sa pridávajú ku globálnemu klimatickému štrajku

14. septembra 2019

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Univerzita Komenského, Slovenská technická univerzita a Slovenská akadémia vied sa pridávajú ku globálnemu klimatickému štrajku.

Vyzývajú všetkých študentov, pedagogických a vedeckých zamestnancov a širokú verejnosť na účasť na protestnom zhromaždení, ktoré sa uskutoční v piatok 20. septembra 2019 o 10:00 na Šafárikovom námestí v Bratislave, odkiaľ sa pochod presunie na Námestie slobody.

Globálny klimatický štrajk organizuje iniciatíva Fridays for Future, bude sa konať v tisíckach miest po celom svete. Uskutoční sa pred samitom OSN o klimatickej kríze v New Yorku 23. septembra. Zúčastní sa na nej aj slovenská delegácia na čele s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorá vystúpi s prejavom na tému klimatickej krízy.

Viac k témam: klimatický štrajk, SAV Slovenská akadémia vied, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Univerzita Komenského v Bratislave
Zdroj: Webnoviny.sk – Univerzita Komenského, STU a SAV sa pridávajú ku globálnemu klimatickému štrajku © SITA Všetky práva vyhradené.

Eurokomisárka Jourová prisľúbila Pellegrinimu pomoc s očistou justície na Slovensku

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Eurokomisárka pre spravodlivosť Věra Jourová je ochotná Slovensku pomôcť pri legislatívnych zmenách v súdnictve, prokuratúre a polícii. Prisľú...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*