Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie

6. December 2021

6.12.2021 (Webnoviny.sk) – Skokanskému Turné štyroch mostíkov rovnako ako pred rokom hrozí, že sa uskutoční bez divákov.

Po aktuálnom sprísnení pandemických opatrení v Bavorsku je zrejmé, že v nemeckých dejiskách tradičného vrcholu sezóny skokanov na lyžiach na prelome rokov Oberstdorfe a Garmisch-Partenkirchene nedovolia vstup fanúšikov do pretekového areálu.

V prípade zmeny vedia zareagovať

V súvislosti s rakúskymi dejiskami Innsbruckom a Bischofshofenom ešte nepadlo rozhodnutie. Informoval o tom portál ORF.

Ak by sa koronavírusové obmedzenia v Bavorsku v najbližších troch týždňoch opäť uvoľnili, organizátori by chceli rýchlo zareagovať a posunúť do predaja aspoň určitú časť vstupeniek.

Aktualizované: Lengvarský informoval o ďalšom lockdowne, opatrenia pocítime mesiace!

Normálny život na Slovensku nepocítime kvôli koronavírusu a opatreniam ešte poriadne dlho. Minister zdravotníctva informoval aj o locdkowne či povinnom očkovaní detí....

“Momentálne to neočakávame. Sme však, samozrejme, veľmi flexibilní a v priebehu niekoľkých hodín by sme mohli opäť začať predávať lístky. V prípade potreby aj krátko pred Vianocami,“ povedal Michael Maurer, predseda lyžiarskeho klubu z Garmisch-Partenkirchenu a šéf organizačného výboru novoročných pretekov v rámci T4M.

Jubilejný sedemdesiaty ročník

Tradičné Turné štyroch mostíkov sa na prelome rokov 2021 a 2022 uskutoční jubilejný sedemdesiatykrát. Jeho história sa začala písať v roku 1953 a prvým víťazom sa stal Rakúšan Josef Bradl.

Obhajcom prvenstva z lanského ročníka je Poliak Kamil Stoch, ktorý celkovo triumfoval aj v sezónach SP 2016/2017 a 2017/2018. Štyri z ostatných piatich edícií sa skončili triumfom poľských reprezentantov.

Viac k témam: Skoky na lyžiach, Turné štyroch mostíkov
Zdroj: Webnoviny.sk – Turné štyroch mostíkov možno bude opäť bez divákov. Nemci sa už zariadili, Rakúšania čakajú na rozhodnutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*