Údajný sprostredkovateľ vraždy Kuciaka uzatvoril s prokurátorom dohodu o vine a treste

18. októbra 2019

18.10.2019 (Webnoviny.sk) –

  • aktualizované 18. októbra 12:51

Zoltán A., ktorý figuruje v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, uzatvoril s dozorujúcimi prokurátormi dohodu o vine a treste. Potvrdila to jeho právna zástupkyňa s tým, že o dĺžke trestu nebude hovoriť pokým ju neodobrí súd.

Vyčlenený na samostatné konanie

Zoltán A. bol v prípade sprostredkovateľom medzi Alenou Zs. a vykonávateľmi Miroslavom M. a Tomášom Sz.

Kärcher Slovakia reaguje na otváranie prevádzok a zvýšený dôraz na čistotu

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Spoločnosť ponúka zapožičanie profesionálnych vysokotlakových čističov, ako aj dezinfekciu komunálnych a firemných priestorov....

Počas vyšetrovania bol následne vyčlenený na samostatné trestné konanie. Muž od svojho zadržania údajne spolupracoval s vyšetrovateľmi.

V prípade sa očakávajú v dohľadnej dobe obžaloby. Medzi obvinenými je aj Marian K., ktorý si mal vraždu investigatívneho novinára objednať.

Od začiatku spolupracoval

Podľa Daniela Lipšica, právneho zástupcu rodičov Jána Kuciaka, obvinený Zoltán A. od začiatku spolupracoval s orgánmi činnými v trestnom konaní a v takom prípade je možné výraznejšie znížiť trestnú sadzbu aj pod jednu tretinu dolnej hranice trestnej sadzby.

„A tak sa udialo a dalo sa to aj predpokladať, pretože spolupracoval od začiatku a jeho výpoveď bola kľúčová pre identifikáciu a obvinenie ďalších páchateľov. Najmä sprostredkovateľky a finálneho objednávateľa,“ uviedol pre médiá Lipšic.

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Údajný sprostredkovateľ vraždy Kuciaka uzatvoril s prokurátorom dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*