Uhríkova Republika má zaplatiť Sabakovi 15-tisíc eur za útoky počas COVID-19 a ospravedlniť sa, rozhodol súd

17. augusta 2023

17.8.2023 (SITA.sk) – Hnutie Republika má zaplatiť 15-tisíc eur lekárovi Petrovi Sabakovi a ospravedlniť sa mu na hlavnom profile na sociálnej sieti. Následne po tom nemôžu 48 hodín zverejniť žiaden príspevok. Rozhodol o tom nitriansky okresný súd, rozhodnutie nie je právoplatné, hnutie sa ešte môže odvolať na nitriansky krajský súd.

Ako ďalej informoval portál Aktuality.sk, lekár Sabaka zažaloval Republiku za hanlivé útoky, ktoré členovia hnutia šírili počas pandémie ochorenia Covid-19. Predseda Republiky a europoslanec Milan Uhrík sa na vynášanie rozsudku nedostavil pre pracovné povinnosti.

Ako informovalo hnutie Republika, rozsudok si plánuje naštudovať a následne podá odvolanie. Podľa nich sa súd odchýlil od existujúcej judikatúry a zodpovednosti politickej strany. Hnutie je taktiež toho názoru, že „politicky motivovanú žalobu“ Sabakovi zafinancovali poslanci Jaroslav Naď (Demokrati), Martin Klus (kandidát Sme rodina v najbližších parlamentných voľbách) a bratislavský župan Juraj Droba (SaS).

„Čo iné je tento proces, ak nie snahou finančne zruinovať silné opozičné hnutie v čase vrcholiacej predvolebnej kampane?! A potom sa niektorí čudujú, že prečo súdom na Slovensku neverí už ani tretina ľudí,“ uviedla Republika.

Viac k témam: COVID-19, Lekár, Odškodnenie, Útoky
Zdroj: SITA.sk – Uhríkova Republika má zaplatiť Sabakovi 15-tisíc eur za útoky počas COVID-19 a ospravedlniť sa, rozhodol súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*