Útok na Irán bude znamenať totálnu vojnu, minister Zaríf vyslal tvrdé varovanie

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Akékoľvek napadnutie Iránu v súvislosti s víkendovým útokom na saudskoarabské ropné zariadenia bude znamenať „totálnu vojnu„. Vo štvrtok to povedal iránsky minister zahraničných vecí Mohammad Džavád Zaríf.

Jeho vyjadrenia sú doteraz najtvrdším varovaním v čase napätia medzi Iránom a Spojenými štátmi po záhadných útokoch a incidentoch, ktoré nasledovali po kolapse jadrovej dohody z roku 2015 medzi Teheránom a svetovými mocnosťami.

Pri obrane neuhnú

Na otázku americkej televízie CNN, čo by bolo dôsledkom útoku zo strany Spojených štátov alebo Saudskej Arábie, Zaríf odvetil, že „totálna vojna„.

Moje veľmi vážne vyhlásenie je, že nechceme vojenskú konfrontáciu. Avšak neuhneme pri obrane nášho územia,“ povedal. Zaríf takto mohol tiež reagovať na amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea, ktorý deň predtým označil sobotňajšie útoky za „vojnový čin„.

V Bratislave by mohol hazard dostať stopku, ľudia môžu podpísať počas volieb petíciu

28.2.2020 (Webnoviny.sk) - Bratislavčania môžu počas sobotňajších volieb do Národnej rady SR podpísať aj petíciu za ...

Obvinili Irán

Cieľom sobotného útoku pomocou dronov a striel s plochou dráhou letu boli najväčšie zariadenia na spracovanie ropy na svete, ako aj ropné pole nachádzajúce sa v Saudskej Arábii. Hoci sa k útoku prihlásili jemenskí povstalci húsíovia, Spojené štáty aj Rijád z neho obvinili Irán.

Teherán opakovane poprel, že by stál za útokom a varoval Washington pred možnou reakciou, na ktorú bude vraj islamská republika „okamžite odpovedať„.

Viac k témam: Saudská Arábia, Spojené štáty americké, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Útok na Irán bude znamenať totálnu vojnu, minister Zaríf vyslal tvrdé varovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*