Skip to content
-
Subscribe to our newsletter & never miss our best posts. Subscribe Now!
  • Facebook
  • X
  • TikTok
  • WhatsApp
Aktualizované.sk
Aktualizované.sk
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
  • Amerika
    • Severná Amerika
      • USA
      • Mexiko
    • Južná Amerika
  • Európa
    • Spojené kráľovstvo
    • Francúzsko
    • Nemecko
    • Rakúsko
    • Taliansko
    • Česká republika
    • Poľsko
    • Slovensko
      • Politika
      • Krimi
      • Počasie
      • Ekonomika
    • Maďarsko
    • Švédsko
    • Ukrajina
    • Rusko
  • Afrika
  • Ázia
    • Čína
    • India
    • Turecko
  • Austrália
  • Viac
    • Bývanie
    • Cestovanie
      • #najkrajšiakrajina
    • Zdravie
    • Consulting
    • Práca & Mzdy
    • Vzťahy
    • Recepty
    • O nás
      • Impresum
      • Pravidlá používania
      • GDPR
      • Reklama
      • Používanie AI v redakcii
      • Kontakt
Subscribe
Close

Search

Slovensko

V Košiciach už opäť funguje karanténna stanica pre túlavé psy

By SITA.sk
17. apríla 2021
0
Doba čítania: 2 minúty/minút

17.4.2021 (Webnoviny.sk) – V Košiciach po vyše roku, keď sa skončila zmluva s predchádzajúcim poskytovateľom, začala vďaka Únii vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP) opäť fungovať karanténna stanica pre túlavé psy. Vznikla v areáli medzi U. S. Steel Košice a Haniskou, kde bude ÚVP aj naďalej prevádzkovať svoj útulok na pozemku patriacom mestu Košice. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Výstavba karanténnej stanice sa začala na jar minulého roka. ÚVP na ňu získala finančné zdroje v šesťcifernej sume od anonymného darcu. K sprevádzkovaniu karantény došlo uplynulý mesiac po získaní všetkých potrebných úradných dokumentov. O psíkov sa postarajú štyria zazmluvnení veterinárni lekári spolu s tromi zamestnancami a ďalšími dobrovoľníkmi z ÚVP. V stanici je spolu osemnásť kotercov, jedna klietková miestnosť a vonkajší výbeh.

Psíkov je možné adoptovať

Dnes je tam už umiestnených 21 štvornohých obyvateľov, ktorí čakajú na svojich nových majiteľov. Ak si psíkov do dvoch týždňov od nájdenia nik neadoptuje, pôjdu do útulku. Odtiaľ sa takisto môžu dostať k dobrým ľuďom, ktorí sa o nich postarajú.

Cestovanie

„Pred dvoma rokmi to bol len sen, aby sme mohli mať takú karanténnu stanicu. Ďakujem mestu za poskytnutie pozemku, sponzorovi, ktorý nám to zafinancoval a všetkým, ktorí nám k tomu dopomohli. Konečne máme kvalitné podmienky pre psíkov a zamestnancov. V súčasnosti rokujeme ešte o niektorých detailoch zmluvy a veríme, že budeme spolu s mestom dobre spolupracovať,“ uviedla šéfka ÚVP Romana Šerfelová.

Špeciálne vyškolení policajti

Pri zabezpečovaní služieb súvisiacich s odchytom túlavých zvierat bude pomáhať aj mestská polícia (MsP). Už onedlho by ich k tomu aj oficiálne mala oprávňovať licencia, na ktorú v súčasnosti čakajú.

„Máme sedem príslušníkov MsP, ktorí absolvovali školenia na odchyt a prepravu takýchto zvierat. Sú primerane technicky vystrojení, majú k dispozícii aj čítačky čipov, odchytové tyče, vozíky na prepravu a ďalšie technické vybavenie. Takisto je vypracovaná aj smernica, ktorá určuje presný postup pri odchyte túlavých psov. Zároveň na webstránke mesta budeme odteraz opäť zverejňovať a aktualizovať informácie o týchto zvieratách, a verím, že čo najviac z nich si aj vďaka tomu nájde svojho nového pána,“ dodal náčelník Mestskej polície v Košiciach Slavomír Pavelčák.

Práca a mzdy - užitočné rady

Viac k témam: pes, Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov (ÚVP), útulok
Zdroj: Webnoviny.sk – V Košiciach už opäť funguje karanténna stanica pre túlavé psy © SITA Všetky práva vyhradené.

Author

SITA.sk

Follow Me
Other Articles
Previous

Rusko je našim strategickým partnerom, myslia si Slováci, ale orientáciu na Východ odmietajú

Next

Na Slovensku sa zintenzívnilo porušovanie ľudských práv, často sa tak deje pod zámienkami

No Comment! Be the first one.

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


Najnovšie články

  • Zelenskyj odmieta voľby počas vojny: „Pre Ukrajinu by boli ako cunami“
  • Na letisku v Düsseldorfe ženu uštipol jeden z najjedovatejších škorpiónov. Ukryl sa jej v bunde
  • Uber dostal v Európe rekordnú pokutu 825 miliónov eur. Algoritmy mali vodičom blokovať účty bez riadnej kontroly
  • Domáce mascarpone zvládnete pripraviť aj doma. Potrebujete iba 2 suroviny
  • Dráma v Bratislave: Muž mal susedom hroziť sekerou. Polícia ho zadržala, rodina tvrdí, že problémy trvajú dlhšie
  • Top 5 robotických vysávačov, ktoré vám uľahčia život
  • Švédsko v šoku po útoku mečom na škole. Zomrela 17-ročná študentka, polícia preveruje extrémistickú stopu
  • Dieťa zmizlo pod hladinou splaškov v kanalizačnej šachte. Policajti v Komárne bojovali o jeho život
  • Obrovský úspech Slovenska: Viktória Scali je majsterkou sveta v MMA. Za jediný deň vyhrala šesť zápasov
  • Maškarová reaguje na Fica: Polícia musí zostať apolitická. Peniaze nesmú závisieť od konkrétnej kauzy
Copyright 2026 — Aktualizované.sk. All rights reserved. Blogsy WordPress Theme
Prihlásiť sa