V Portugalsku sa konajú parlamentné voľby, podľa odhadov by mala vyhrať Socialistická strana

6. októbra 2019

6.10.2019 (Webnoviny.sk) – V Portugalsku sa v nedeľu konajú parlamentné voľby. Vyhrať by ich podľa odhadov mohla stredoľavá Socialistická strana, ktorá by tak mohla zostať vo vláde ďalšie štyri roky.

Podľa nedávnych prieskumov verejnej mienky však socialisti nezískajú v parlamente väčšinu, a tak, ako počas ostatného funkčného obdobia, budú musieť rokovať o alianciách s menšími ľavicovými stranami, aby mohli prijať novú legislatívu.

Socialisti počas ich vlády dohliadali nad hospodárskym oživením krajiny, pričom počas ich funkčného obdobia klesla nezamestnanosť na šesť percent. Tiež začali dávať do poriadku zle riadené verejné financie. Opozičná Sociálno demokratická strana je naopak stále spájaná s výraznými škrtmi a finančnou krízou, ktorá sa skončila v roku 2014 počas jej vlády.

V nedeľňajších voľbách môže svoj hlas odovzdať zhruba 10,8 milióna oprávnených voličov.

Premiér Naréndra Módí zverejnil video, bosý zbieral odpadky na pláži

12.10.2019 (Webnoviny.sk) - Indický premiér Naréndra Módí v sobotu zbieral odpadky na pláži v meste Mámallapuram v štáte Tamilnádu, kde sa stretol s čínskym prezidentom S...

Viac k témam: parlamentné voľby v Portugalsku
Zdroj: Webnoviny.sk – V Portugalsku sa konajú parlamentné voľby, podľa odhadov by mala vyhrať Socialistická strana © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*