V USA schvaľovali zákon, okrem interrupcií by mohli legálne zomrieť bábätká aj mesiac po narodení

7. apríla 2023

Zákon by v štáte USA upravil úmrtie aj približne 28 dní po narodení za perinatálnu smrť. V takom prípade by nedošlo k vyšetrovaniu ani trestnému činu.

Podľa konzervatívnej kresťanskej právnickej skupiny Aliance Defending Freedom mala skupina poslancov pred časom v USA v štáte Maryland presadzovať zákon, podľa ktorého by svojim spôsobom bola legálna smrť dieťaťa až do cca 28 dní po jeho narodení.

Návrh zákona mal podľa jej informácií upravovať pojmy „zabitie“ aj „vražda“ na „perinatálnu smrť“. Ide o časový úsek pred, počas a po narodení dieťaťa cca 28 dní. Tým pádom by to nebol trestný čin, teda by nemohlo prísť ani k trestnému stíhaniu. Aliance Defending Freedom sa snažila poukázať na to, či by v tom prípade nemohlo prísť aj k legálnemu zabitiu dieťaťa. Po internete sa šíria názory, že by tak nemuseli byť vyvodené právne kroky napríklad voči rodičom, ktorých dieťa zomrie do štyroch týždňov v dôsledku zanedbateľnej starostlivosti a či by nešlo o legálnu cestu zbaviť sa nechceného dieťaťa.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*