V Žiline bude počas celoplošného testovania vytvorených 71 odberných miest

28. októbra 2020

28.10.2020 (Webnoviny.sk) – Žilinčania budú môcť počas víkendového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 využiť ktorékoľvek z pripravených 71 odberných miest. Ako informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík, žilinská samospráva ich pripravila v 32 lokalitách.

Odberné miesta najmä v školách

„Miesta pre testovanie zväčša kopírujú geografické umiestnenie volebných miestností. Občania sú do nich zvyknutí chodiť a poväčšine ich majú najbližšie k bydlisku. Počas dvoch testovacích víkendov však budú môcť využiť Žilinčania ktorúkoľvek miestnosť a prísť môžu kedykoľvek. Odberné miesto v Mojšovej Lúčke bude otvorené iba v nedeľu 1. novembra,“ uviedol Miškovčík.

Odberné miesta vytvorili v Žiline predovšetkým v priestoroch základných a stredných škôl, po šesť ich bude napríklad v Základnej škole Námestie slobody na sídlisku Hájik a v budove Gymnázia Varšavská na sídlisku Vlčince. Vo viacerých mestských častiach poslúžia na odoberanie vzoriek kultúrne domy.

Malé problémy môžu vzniknúť

Podľa primátora Petra Fiabáne je celoplošné testovanie organizačne namáhavou akciou.

Bitka dvoch mužov skončila amputáciou nosa, starší útočník napadol mladšieho s rozbitou fľašou

24.11.2020 (Webnoviny.sk) - O kúsok nosa prišiel 29-ročný muž po vzájomnej roztržke s 35-ročným Spišskonovovešťanom. Incident sa odohral vo Veľkom Šariši (okr. Prešov). A...

Viac o téme: Celoplošné testovanie

„V koordinácii s Ozbrojenými silami SR pomáhame, ako vieme. Je samozrejmé, že pri akcii takéhoto rozsahu môžu vzniknúť malé problémy, no prosím všetkých Žilinčanov o pochopenie. Venujme v tejto súvislosti zvláštnu pozornosť najmä hendikepovaným ľuďom, starším, ale aj tehotným ženám a ich sprievodu. Keď prídu na testovanie, dajme im prednosť, aby nemuseli dlho čakať,“ vyzýva Žilinčanov primátor Fiabáne.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V Žiline bude počas celoplošného testovania vytvorených 71 odberných miest © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*