Veľké množstvo Slovákov dostane v decembri od štátu zaujímavý peňažný bonus, tu zistíte vašu sumu

3. novembra 2022

Už o pár týždňov pošle štát státisícom Slovákov desiatky až stovky eur. Vypočítajte si, koľko to bude u vás.

Sociálna poisťovňa zverejnila na svojej internetovej stránke kalkulačku na výpočet sumy štrnásteho dôchodku, ktorý penzistom vyplatí v decembri tohto roka.

Kalkulačka na výpočet 14. dôchodku

Poberateľ dôchodku do nej vpíše sumu dôchodku, resp. jednotlivých dôchodkov, ktoré dostáva. Po kliknutí na políčko „vypočítať“ zistí, v akej sume mu patrí štrnásty dôchodok. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Kalkulačka umožňuje zápis aj v inej mene ako euro, pričom zabezpečí prepočet inej meny na euro. Na prepočet dôchodku z cudziny sa použije referenčný výmenný kurz určený Európskou centrálnou bankou alebo Národnou bankou Slovenska, ktorý bol platný 1. októbra 2022. Sociálna poisťovňa vyplatí štrnásty dôchodok automaticky, bez žiadosti penzistu.

Maximálna suma štrnástej penzie bude 210 eur, dostanú ju poberatelia dôchodku vo výške 234,42 eura a nižšie. Poberateľom dôchodku v rozpätí od 234,43 eura do 928,86 eura sa suma štrnásteho dôchodku bude znižovať až do minimálnej sumy 35,01 eura. Najnižší štrnásty dôchodok vo výške 35 eur dostanú poberatelia, ktorí dostávajú dôchodok v sume 928,87 eura a vyššie.

Daj vedieť svojím priateľom

16 komentárov na “Veľké množstvo Slovákov dostane v decembri od štátu zaujímavý peňažný bonus, tu zistíte vašu sumu

 • Mária Dvorčáková píše:

  Kedy sa prehodnotite dochodky,ktoré boli za Kanika.Su to najnižšie a nespravodlive dôchodky za poctivo odrobenu prácu.

 • Veronika píše:

  Ti co pracovali 50 rokov a snažili sa mat ešte pracu navyse doplácajú na to ze sa snažili mat vyšší dôchodok. V praci platili vysoké dane.Teraz doplácajú na to ze msju maly 13 dôchodok.

 • Konrad píše:

  Tieto takzvané fantastické pomoci seniorom a nízkoprimovým atď osobám je výsmech a pĺuvanec do tváre, nakoĺko po zmrazení dôchodkov, zrušení 13-tych dôchodkov žiadnej valorizácie /1.3%/ pri rekordnej inflacie a rekodnom zvyšovaní energií bohužiaĺ nás dôchodcov okradli ! To čo spravili to žiadna vláda si za posledných 30 rokov nedovolila je len škoda že sme nezostali Československo je to vidieť v ČR, kde tento rok 3×valorizovali dôchoky.
  Hanba takejto vláde!!!!

 • Marcela bendikova píše:

  dobrí deň jeto pravda že dostaneme pridavki na deta

 • Bemedikova píše:

  Hanba pán minister.

 • Ján Malik píše:

  chcem vedieť sumu 14.dochdku

 • Evita píše:

  Všetko je pekne,ale minimálne dôchodky budú rozmrazené až v roku budúcom, dovtedy niektorí dôchodcovia odídu na druhý breh .! Nemajú nie len na kúrenie,stravu, ale ani lieky si nekúpia.Su zo dňa na deň drahšie. vám sa z 5000 platov dobre počíta.

 • Maria kragova píše:

  aký 14 dôchodok véd to je len ani nie polovica z dôchodku, tak nech krajnak sa naučí počítať alebo nech ide do riti

 • Oľga píše:

  O tom decembrovom bonuse tu píšu denno denne, ale o tom, že denne platíme za nákupy aj dvojnásobky pôvodných cien, to tak skoro vôbec nikoho nezaujíma, že ako ďalej. Tento jednorázový príspevok je len na zalepenie očí.

 • zdeno píše:

  14 dôchodok má byť vyplatený vo výške dôchodku..a ešte nebol vyplatený ani 13…iba dala čiastka..ste presne taký zlodeji a klamári ako vlády pred vami.. takže ste stále súdruhovia.. čiže zlodeji

 • Vetonika píše:

  prečo až v decembri hovorilo sa v novembri a sestra má neskôr dôchodok ako si ma prilepšiť Vianoce dakujem

 • Zlatica Galicová píše:

  a čo vdovy s jedným dieťaťom štát na nás vôbec nemyslí som osem rokov vdova a nedostávam vdovský dôchodok pretože som vychovala jedno dieťa je to nefér mám 60 rokov a do dôchodku ešte tri roky

 • Milan Duska píše:

  Veľká nespravodlivosť, tym dôchodcom čo im sociálna poisťovňa zrážala zo mzdy počas ich práce veľké odvody a teraz majú mať nižší 14 plat, tí dôchodcovia čo neodvadzali poctivo odvody do soc, poisťovní majú 14 plat oveľa vyšší aj z dôvodu lenivosti a najmä cigáni voliči terajšej koalície. Nech nám minister Krajnak vráti poctivé odvody, ktoré nám mesačne brala soc, poisťovňa na takú úroveň, aby sme dostali max, 14 plat.

 • Hermina Galová píše:

  Je to veľmi nespravodlivé prečo zrazu je premenovaný 13.dochodok na 14.dochodok ved potom sa nič nedáva navyše ved v Nemecku aj v Rakúsku jtomaticky sa vypláca 14.dochodok a je v plnej výške podľa platu a to si naši páni myslia ze pri tejto drahote penzisti nezaslúžia? Ved sme pracovali celý život od mlada a odvádzali dane pre tento štát a potom velkodusne nám dáte almužnu to sa ozaj nehanbite? Ze vás všetkých tam hanba nefackuje a ešte čakáte aby vás zase niekto volil? A aké boli tie sľuby pred voľbami len samé sľuby a potom už na nič nie sú peniaze!

 • Mária píše:

  dôchodcom zase pridávate len smeti !!!!!!

 • Olga píše:

  ak dostávam dôchodok od augusta 2022 ,dostanem 14.dochodok?
  ďakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*