Verdasco pre koronavírus prišiel o Roland Garros, ale hovorí o falošnom teste

26. septembra 2020

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Skúsený španielsky tenista Fernando Verdasco je mimoriadna nahnevaný na organizátorov grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži. Niekdajšieho člena Top 10 rebríčka ATP totiž vyradili z hlavnej súťaže, pretože pred jej žrebom mal pozitívny test na ochorenie COVID-19.

Koronavírus už mal v auguste

Tridsaťšesťročný Španiel je však presvedčený, že šlo o chybný test. Francúzi mu však už neumožnili obhájiť sa opakovaným testom.

Viac o téme: Koronavírus

Verdasco sa až do leta 2020 zúčastnil na 67 grandslamových turnajoch bez prerušenia, po US Open v New Yorku bude absentovať aj na Roland Garros v Paríži. Najvyššie v rebríčku bol v apríli 2009 na siedmej pozícii.

Španiel v piatok napísal na twitteri, že koronavírus už mal v auguste, neprejavili sa u neho žiadne príznaky a úspešne sa vystrábil z ochorenia COVID-19.

Zo soboty na nedeľu sa mení čas, pospíme si o hodinu dlhšie

24.10.2020 (Webnoviny.sk) - V noci zo soboty 24. na nedeľu 25. októbra Slovensko prechádza z letného času na zimný, teda stredoeurópsky čas. Ručičky sa o 3:00 vrátia späť...

Niekoľko negatívnych výsledkov

Pred pozitívnym testom v Paríži mal niekoľko negatívnych výsledkov. Francúzi mu potom neumožnili obhájiť sa opakovaným testom, preto si dal tenista spraviť test hneď dvakrát na vlastné náklady a v oboch prípadoch boli výsledky negatívne.

„To ma privádza do stavu absolútnej frustrácie,“ napísal semifinalista Australian Open z roku 2009, ktorému aktuálne patrí v rebríčka ATP 58. priečka.

Verdasco dopadol podobne ako Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny, ktorého organizátori RG odmietli zaradiť do kvalifikácie pre kontakte s jeho trénerom pozitívne testovanom na koronavírus. Podľa Džumhur však jeho kouč prekonal ochorenie COVID-19 v auguste a jeho test v Paríži bol teda falošne pozitívny. Džumhur sa mieni brániť pred súdom a chystá žaloba na organizátorov turnaja.

Viac k témam: Koronavírus, Paríž, Roland Garros
Zdroj: Webnoviny.sk – Verdasco pre koronavírus prišiel o Roland Garros, ale hovorí o falošnom teste © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*