Video: Iránska vláda odmietla obvinenie USA z útokov v Saudskej Arábii

15. septembra 2019

15.9.2019 (Webnoviny.sk) – Iránske ministerstvo zahraničných vecí odmietlo obvinenie Spojených štátov amerických, podľa ktorých stojí za sobotnými útokmi na ropné zariadenia v Saudskej Arábii práve Irán. Ministerstvo vyhlásilo, že je to len súčasť americkej politiky, ktorá je plná „maximálnych klamstiev“.

Americký minister zahraničia Mike Pompeo obvinil z útoku Teherán. Podľa neho nie je žiaden dôkaz o tom, že by drony prileteli z Jemenu. Práve tamojší rebeli húsíovia, ktorých podporuje Irán, sa prihlásili k útokom, pričom uviedli, že poslali desať dronov.

Saudskoarabské ministerstvo pre energie potvrdilo, že v dôsledku útokov znížili produkciu ropy na polovicu. Podľa niektorých odborníkov to môže mať veľký vplyv na ceny ropy vo svete.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a agentúry AP.

Politológ: Šance Demokratickej strany sa vďaka odídencom zo SaS zvýšia, ale do parlamentu sa nedostanú

19.10.2019 (Webnoviny.sk) - Príchodom odídencov zo strany Sloboda a Solidarita (SaS) sa šance Demokratickej strany (DS) vo voľbách zvýšia, do parlamentu sa však nedostane...

Viac k témam: drony, húsíovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Iránska vláda odmietla obvinenie USA z útokov v Saudskej Arábii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*