Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii

11. októbra 2019

11.10.2019 (Webnoviny.sk) – Skupina mužov v oblekoch a kravatách vo štvrtok surovo napadla demonštrantov, ktorí pred budovou tureckého veľvyslanectva v ukrajinskom Kyjeve pokojne protestovali proti tureckej ofenzíve proti Kurdom v severovýchodnej Sýrii.

Na záberoch, ktoré demonštranti v piatok zverejnili na internete, vidno, ako z budovy tureckého veľvyslanectva vychádza skupina mužov a surovo útočí na demonštrantov.

Viacerých z nich útočníci zložili na zem, demonštrantom tiež roztrhali transparenty. Nakoniec útočníci zase odišli do budovy veľvyslanectva.

Kyjevská polícia ani turecké veľvyslanectvo sa zatiaľ k týmto informáciám nevyjadrili. Nebolo by to však po prvý raz, čo Turecko rieši protesty v zahraničí surovými útokmi.

Členov ústrednej volebnej komisie v Kosove hospitalizovali po tom, ako otvorili urny zo Srbska

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - Vyše 20 členov kosovskej ústrednej volebnej komisie hospitalizovali so zdravotnými problémami po tom, ako otvorili päť volebných urien zo Srbs...

Veľký šok vyvolal napríklad brutálny útok ochranky tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana na kurdských demonštrantov počas jeho oficiálnej návštevy v USA v roku 2017.

Demonštrácie proti tureckým vojenským útokom na Kurdov, ktoré si podľa oficiálnych tureckých štatistík vyžiadali už stovky obetí, sa konali v minulých dňoch vo viacerých európskych mestách vrátane Bratislavy.

Viac k témam: demonštrácia, Kurdi, protest
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Muži z tureckého veľvyslanectva napadli v Kyjeve protestujúcich proti ofenzíve v Sýrii © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*