Víťazom volieb v Škótsku je Sturgeonovej strana, nacionalistom však k majorite chýba jedno kreslo

9. mája 2021

9.5.2021 (Webnoviny.sk) – Škótska národná strana (SNP) zvíťazila v sobotňajších voľbách do škótskeho parlamentu. Ide už o štvrté volebné víťazstvo strany, ktorá vyhlásila, že bude presadzovať ďalšie referendum o nezávislosti Škótska, hoci jej k väčšine chýba jedno kreslo.

Konečné výsledky štvrtkového hlasovania ukázali, že SNP získala 64 zo 129 kresiel škótskeho parlamentu.

Londýnskym starostom je opäť Khan

K ďalším výsledkom regionálnych volieb vo Veľkej Británii patrí víťazstvo Labouristickej strany vo voľbách do waleského parlamentu. Okrem toho labouristu Sadiqa Khana opätovne zvolili za londýnskeho starostu.

Pokračuje zrátavanie hlasov v miestnych voľbách v Anglicku, pričom doteraz sú výsledky osobitne dobré pre Konzervatívnu stranu premiéra Borisa Johnsona. Voľbami s najväčšími implikáciami pre Spojené kráľovstvo však boli voľby v Škótsku, keďže by mohli otvoriť cestu pre jeho samostatnosť.

Kližan zrejme odohral posledný zápas v kariére, v prvom kole kvalifikácie Wimbledonu podľahol Kolářovi

22.6.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský tenista Martin Kližan má, pravdepodobne, po kariére. V úvode júna tot...

Priority Škótskej národnej strany

Líderka SNP, škótska prvá ministerka Nicola Sturgeonová, uviedla, že bezprostrednou prioritou bude navigovanie Škótska počas pandémie koronavírusu, ale legitimita referenda o nezávislosti Škótska podľa nej stále trvá.

Posledné slovo v otázke, či sa ďalšie referendum povolí alebo nie, bude mať britský premiér Boris Johnson, ktorý ďalší plebiscit odmieta.

Viac k témam: Pandémia, referendum o nezávislosti Škótska, Škótska národná strana (SNP)
Zdroj: Webnoviny.sk – Víťazom volieb v Škótsku je Sturgeonovej strana, nacionalistom však k majorite chýba jedno kreslo © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*