Vyšetrovateľ navrhol v kauze firmy KTAG exprezidenta Kisku podať obžalobu, prokurátor rozhodne o ďalšom postupe

18. januára 2022

18.1.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) pred časom ukončil vyšetrovanie kauzy firmy KTAG bývalého prezidenta Andreja Kisku. Ako informujú Hospodárske noviny na portále hnonline.sk, prípad bol zo strany polície ukončený návrhom na podanie obžaloby.

„Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry doručil dňa 13. januára 2022 na Krajskú prokuratúru Prešov spisový materiál s návrhom na podanie obžaloby. Prokurátor vykonávajúci v tejto veci prokurátorský dozor po jeho preskúmaní rozhodne o ďalšom postupe,“ uviedol pre portál vedúci organizačného a personálneho oddelenia Krajskej prokuratúre v Prešove Marián Spišák.

Portál pripomína, že kauza sa týka pokračujúceho zločinu daňového podvodu, ktorého sa bývalý prezident mal dopustiť v rokoch 2013 a 2014 ako jeden z konateľov spoločnosti KTAG. Vo veci je stíhaný aj ďalší z konateľov spoločnosti Eduard Kuškovský.

Viac k témam: kauza firmy KTAG
Zdroj: Webnoviny.sk – Vyšetrovateľ navrhol v kauze firmy KTAG exprezidenta Kisku podať obžalobu, prokurátor rozhodne o ďalšom postupe © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*