Z dvoch budov v centre Atén vysťahovali stovky migrantov, počas akcie našli aj zbrane a nože

19. septembra 2019

19.9.2019 (Webnoviny.sk) – Grécke úrady evakuovali dve budovy v centre Atén, v ktorých niekoľko rokov žilo vyše 250 migrantov podporovaných ľavicovými aktivistami. Všetkých teraz plánujú presťahovať na miesto určené pre migrantov.

Polícia uviedla, že počas evakuácie našli v budovách dve ručné strelné zbrane a niekoľko nožov. Jedného migranta zatkli za nelegálnu držbu zbrane.

Akciu uskutočnili vo štvrtok ráno v rámci razií stredopravicovej vlády proti squaterom, drobným zločinom a nekontrolovateľnému obchodovaniu s drogami v centre Atén.

Polícia uviedla, že z jednej budovy evakuovali 179 migrantov a z druhej, ktorá predtým slúžila ako škola, ďalších 90. Obidve nehnuteľnosti nelegálne obývali od roku 2016.

Po útoku na synagógu v Halle protestovali tisícky ľudí v Berlíne proti antisemitizmu

13.10.2019 (Webnoviny.sk) - V Berlíne v nedeľu tisícky ľudí protestovali proti antisemitizmu.Na pochode v nemeckom hlavnom meste, ktorý sa uskutočnil len niekoľ...

Viac k témam: evakuácia, grécka polícia, migranti
Zdroj: Webnoviny.sk – Z dvoch budov v centre Atén vysťahovali stovky migrantov, počas akcie našli aj zbrane a nože © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*