Zamestnanci RTVS budú štrajkovať v Bratislave, manažment aj riaditeľ Machaj oceňujú ich úsilie brániť verejnoprávnosť

10. júna 2024

10.6.2024 (SITA.sk) – Manažment verejnoprávneho Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) spolu s generálnym riaditeľom Ľubošom Machajom rešpektujú právo zamestnancov na štrajk, ktoré vychádza z Ústavy SR. Zároveň oceňujú ich úsilie vyjadriť svoj názor a brániť verejnoprávnosť RTVS.

„Požiadavky štrajkového výboru sa v mnohom stotožňujú s názormi manažmentu RTVS, predovšetkým v oblasti plánovaných legislatívnych zmien, financovania inštitúcie a ukončenia útokov na novinárov zo strany politikov,“ uvádza sa v stanovisku riaditeľa a manažmentu k štrajku zamestnancov.

Avizovali tiež, že štrajk nezasiahne vysielanie verejnoprávneho telerozhlasu a dodržané budú všetky náležitosti, ktoré RTVS vyplývajú z platnej legislatívy.

„RTVS aj naďalej pokračuje v aktivitách týkajúcich sa ochrany verejnoprávnosti a vo štvrtok 13. júna sa bude na všetkých programových službách tejto téme v rôznych formách venovať,“ uzavreli.

Zamestnanectvo RTVS by malo štrajkovať v pondelok popoludní. Naplánovaný je pochod Bratislavou k sídlu ministerstva kultúry. Malo by ísť o vôbec prvý štrajk v dejinách verejnoprávneho vysielateľa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Protest Ruky preč od RTVS! (fotografie)

Viac k témam: RTVS Rozhlas a televízia Slovenska, Štrajk
Zdroj: SITA.sk – Zamestnanci RTVS budú štrajkovať v Bratislave, manažment aj riaditeľ Machaj oceňujú ich úsilie brániť verejnoprávnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*