Eurovoľby podľa Kramplovej rozhodli disciplinovaní slniečkári, Progresívne Slovensko označila za extrémistov

10. júna 2024

10.6.2024 (SITA.sk) – Poslankyňa a neúspešná kandidátka vo volieb do Európskeho parlamentu Dagmar Kramplová (SNS) nie je spokojná s výsledkom. Výsledky sú podľa nej odrazom nízkej účasti a pasivita rozhodla o tom, že hnutie Progresívne Slovensko (PS) bude mať namiesto doterajších dvoch poslancov šesť.

Pasivita pronárodných voličov

PS súčasne označila za extrémistov. Ako vyhlásila, liberáli mobilizovali a dosiahli výsledok, ktorý môže poškodiť Slovensko.

Na opačnej strane stojí, žiaľ, spektrum pronárodných a sociálnych strán, ktoré s výsledkom nemôžu byť spokojné,“ napísala Kramplová na svojej sociálnej sieti.

Spálená zem a problémy

Ako ďalej uviedla, pasivita znamená zlyhanie všetkých, od pronárodných politikov až po všetkých, ktorým záleží na budúcnosti krajiny.

Je mimoriadne dôležité, aby každý jeden z nás spravil všetko pre to, aby aj tí, ktorí ešte v súčasnosti spia, pochopili, že nie je možné zostávať pasívny, že nie je možné postaviť sa k akémukoľvek problému, ktorý si žiada moju účasť tým spôsobom, že veď to za mňa vybavia, odvolia, zariadia iní, toto nie je dôležité,“ uviedla poslankyňa s tým, že budúcnosť SR je spoločnou zodpovednosťou.

Ak budeme naďalej zostávať pasívni, ovládnu náš štát opäť liberálni extrémisti, podobne ako v roku 2020. Práve výsledná pasivita a demobilizácia pronárodných voličov bola tou chybou, ktorá stála v roku 2020 za výsledkami parlamentných volieb a za hrôzovládami bláznov z rokov 2020 až 2023, ktoré za sebou zanechali spálenú zem a problémy, na ktoré doplácame ešte teraz,“ vyhlásila Kramplová, ktorá tak apeluje na účasť na všetkých voľbách. „Lebo ak zostane aj v ďalšom období väčšina národa rovnako pasívna, bude voľby na Slovensku rozhodovať kaviareň a slniečkári,“ uzavrela.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu 2024

>>> Online (minúta po minúte): Eurovoľby 2024 na Slovensku

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2024
Zdroj: SITA.sk – Eurovoľby podľa Kramplovej rozhodli disciplinovaní slniečkári, Progresívne Slovensko označila za extrémistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*