Zelenský je ochotný vymeniť väzneného ruského novinára za ukrajinského režiséra Sencova

19. júla 2019

19.7.2019 (Webnoviny.sk) – Ukrajina je podľa prezidenta Volodymyra Zelenského ochotná vymeniť väzneného ruského novinára za ukrajinského filmového režiséra.

Zelenskyj v piatok povedal, že Ukrajina by mohla prepustiť novinára Kirilla Vyšinského, ktorý je už rok vo väzení pre obvinenia z vlastizrady, ak Rusko prepustí režiséra Olega Sencova z Ruskom okupovaného Krymu. Sencov si odpykáva 20-ročný trest v ruskom väzení pre obvinenia z terorizmu.

Zelenského vyhlásenie nasleduje po týždni diplomatických rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou a rozhovorov ombudsmaniek pre ľudské práva z oboch krajín.

Očakávalo sa, že Rusko prepustí 24 ukrajinských námorníkov, ktorých zadržali v decembri minulého roka v Azovskom mori, súd v Moskve však v stredu rozhodol o ich väznení až do súdneho procesu. Zelenskyj sa vyslovil za ich prepustenie bez podmienok.

Polícia vyšetruje smrť na Námestí SNP v Bratislave, muž bol po konflikte údajne napadnutý

8.12.2019 (Webnoviny.sk) - Polícia SR vyšetruje prípad napadnutia muža na Námestí SNP v Bratislave, ktorého sa záchranárom nepodarilo oživiť. Agentúru SITA o tom informov...

Viac k témam: terorizmus, uväznený novinár, väzni, vlastizrada, zajatci
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenský je ochotný vymeniť väzneného ruského novinára za ukrajinského režiséra Sencova © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*