Zemanová: Sulík myslel svoju ponuku na prevzatie postu ministra zdravotníctva vážne

27. februára 2021

27.2.2021 (Webnoviny.sk) – Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) myslel ponuku na prevzatie Ministerstva zdravotníctva SR (MZ SR) vážne. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy to povedala predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová.

Sulík by to zvládol

Fungovanie rezortu zdravotníctva podľa nej v súčasnej pandemickej situácii zlyháva a rezort zdravotníctva potrebuje schopného manažéra.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) má podľa Zemanovej ťažkú pozíciu, v rámci ktorej sa snaží. Ako však dodala, Richard Sulík by podľa nej situáciu zvládol.

Tomáš neverí

Podpredseda strany Hlas – Sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš podľa vlastných slov neverí, že Sulíkova ponuka bola myslená vážne.

Slovensko bude suverenitu Ukrajiny podporovať aj naďalej, Únia by mala podľa Korčoka pomôcť s reformami

20.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenská republika je a naďalej aj bude vytrvalým podporovateľom suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny v jej medzinárodne uznaných hranici...

Podľa Tomáša by v prípade, že svoju ponuku myslí vážne, Sulík ponúkol hnutiu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) zámenu rezortov, pri ktorej by rezort hospodárstva SaS prenechala nominantovi hnutia OĽaNO.

Tomáš dodal, že ak šéf rezortu hospodárstva nechce byť spoluzodpovedný za súčasnú situáciu, mal by z vlády odísť.

Viac k témam: minister zdravotníctva
Zdroj: Webnoviny.sk – Zemanová: Sulík myslel svoju ponuku na prevzatie postu ministra zdravotníctva vážne © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*