Zemetrasenie na juhu Filipín poškodilo domy, v kostole sa zrútil strop

13. júla 2019

13.7.2019 (Webnoviny.sk) – Mierne silné zemetrasenie, ktoré v sobotu pred úsvitom zasiahlo juh Filipín, si vyžiadalo minimálne 25 zranených dedinčanov, poškodilo niekoľko domov, dva kostoly, verejný trh a hasičskú stanicu. Informujú o tom mieste úrady.

Magnitúdo zemetrasenia, ktoré udrelo asi 7 kilometrov juhovýchodne od mesta Carrascal v provincii Surigao del Sur, bolo podľa Filipínskeho inštitútu vulkanológie a seizmológie 5,5. Cítiť ho bolo aj vo vzdialenejších provinciách.

Podľa informácií miestnych úradov sa zrútil strop katolíckeho kostola v meste Carmen a ďalší kostol v meste Lanuza utrpel „vážne škody“.

V meste Carmen otrasy poškodili aj verejné trhovisko, v meste Madrid sa zase malá hasičská stanica zrútila na hasičské a policajné auto a škody zaznamenali aj na jednej menšej nemocnici.

Foto: Na R1 havarovalo luxusné Ferrari, Mariánova rýchla jazda sa skončila nárazom do zvodidiel

18.10.2019 (Webnoviny.sk) - Luxusné Ferrari F152 havarovalo vo štvrtok popoludní na R1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou. Ako informovala banskobystrická krajská políc...

Viac k témam: zemetrasenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zemetrasenie na juhu Filipín poškodilo domy, v kostole sa zrútil strop © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*