Žena používala krém z Mexika s vysokým obsahom metylortuti, upadla do kómy

14. septembra 2019

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Žena mala 2630 mikrogramov ortuti na liter krvi, čo je 500-krát viac, než je prijateľná hladina.

V Kalifornii hospitalizovali ženu, ktorá používala pleťový krém z Mexika s vysokým obsahom metylortuti. Pacientka je v súčasnosti v ľahkej kóme.

Úrady potvrdili, že 47-ročná žena zo Sacramenta si kúpila prípravok v lekárni v mexickom štáte Jalisco.

V Trenčianskom kraji otvorili nový 11-kilometrový úsek cyklotrasy, ktorý povedie okolo pútnického mesta až do českého Brumova

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Do siete cyklotrás v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) oficiálne pribudla spoj...

Jej syn uviedol, že ju hospitalizovali v júli, pričom mala zníženú citlivosť v rukách a na tvári, nezreteľne rozprávala a mala problémy s chôdzou. Jej stav sa však zhoršil.

Ako uvádza agentúra AP, pridávanie malého množstva ortute do kozmetických prípravkov je bežné. Žena však mala 2630 mikrogramov ortuti na liter krvi, čo je 500-krát viac, než je prijateľná hladina.

Úrady v Sacramento County vyhlásili, že za uplynulých deväť rokov zaregistrovali v Kalifornii viac ako 60 prípadov otravy ortuťou v dôsledku používania pleťových krémov bez označenia, zo zahraničia alebo domácej výroby.

Viac k témam: kóma, nebezpečná kozmetika
Zdroj: Webnoviny.sk – Žena používala krém z Mexika s vysokým obsahom metylortuti, upadla do kómy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*