Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe

27. novembra 2023

27.11.2023 (SITA.sk) – Vo veku 80 rokov odišiel na večnosť charizmatický a takticky inovatívny anglický futbalový tréner Terry Venables, ktorý na majstrovstvách Európy v roku 1996 postúpil s „Albiónom“ do semifinále.

Smrť Venablesa oznámila v nedeľu vo vyhlásení pre britské médiá jeho rodina. Tá uviedla, že skonal v sobotu po dlhej chorobe.

Zanechal tu po sebe významné dedičstvo

Anglická Futbalová asociácia uviedla, že Venables po sebe zanechal dedičstvo, ktoré „zaujalo mnohých a zvýšilo celosvetovú reputáciu anglického futbalu“.

Bývalý kapitán Anglicka Gary Lineker, ktorý pod vedením Venablesa hrával ako útočník v FC Barcelona a Tottenhame Hotspur, ho označil za „najlepšieho a najinovatívnejšieho trénera“, pod ktorým mal tú česť hrať.

Viedol aj Austrálčanov

Počas kariéry Venables hrával ako stredopoliar v FC Chelsea, Tottenhame Hotspur, Queens Park Rangers a Crystal Palace. Neskôr sa vydal na trénerskú dráhu, pričom okrem reprezentácie Anglicka viedol aj Austrálčanov.

Na klubovej úrovni pôsobil vo všetkých spomenutých kluboch, v ktorých hral, s výnimkou FC Chelsea, či v španielskom FC Barcelona. S katalánskym tímom postúpil v roku 1986 do finále Európskeho pohára majstrov.

Viac k témam: Tréner, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel Terry Venables, niekdajší kouč anglickej reprezentácie podľahol dlhej chorobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*