Zverejnili termín, kedy poslanci rozhodnú o novom riaditeľovi Národného bezpečnostného úradu

16. mája 2019

BRATISLAVA 16. mája (WebNoviny.sk) – Parlament bude v utorok 21. mája rozhodovať o novom šéfovi Národného bezpečnostného úradu (NBÚ). Vláda v utorok 14. mája na výjazdovom rokovaní v Hanušovciach nad Topľou navrhla za riaditeľa Romana Konečného. Hlasovanie o novom šéfovi bude po 17:00 po voľbe kandidátov na sudcov ústavného súdu.

Súčasnému riaditeľovi NBÚ Jozefovi Magalovi sa končí sedemročné funkčné obdobie koncom mája. Konečný je námestníkom riaditeľa NBÚ, podľa premiéra Petra Pellegriniho ide o „ťažkého profesionála“.

Toto meno je podľa predsedu vlády zárukou profesionálnej nominácie, ktorá nemá nič spoločné s politickou nomináciou, respektíve so žiadnou politickou stranou.

Viac k témam: NBÚ Národný bezpečnostný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverejnili termín, kedy poslanci rozhodnú o novom riaditeľovi Národného bezpečnostného úradu © SITA Všetky práva vyhradené.

Assange bude bojovať proti vydaniu do USA, zakladateľ Wikileaks má na krku 18 obvinení

WASHINGTON 24. mája (WebNoviny.sk) - Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov amerických obvinilo zakladateľa portálu WikiLeaks Juliana Assangea pre získavanie a zver...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*