Ak Čaputová nevymenuje troch ústavných sudcov, koalícia podľa Fica ďalšie mená nezvolí

17. júna 2019

BRATISLAVA 17. júna (WebNoviny.sk) – Pokiaľ prezidentka Zuzana Čaputová nevymenuje ďalších troch sudcov Ústavného súdu SR, koalícia ďalších kandidátov nezvolí. Vyplýva to zo slov predsedu Smeru-SD Roberta Fica.

Informoval o tom po pondelňajšej Koaličnej rade. „Nech rátame, koľko rátame, pani prezidentka by mala vymenovať troch sudcov Ústavného súdu SR a až potom by sme mohli voliť ďalších kandidátov,“ povedal v pondelok Fico.

Zhoda na Koaličnej rade

Odôvodňuje to tým, že ak Čaputová sudcov nevymenuje a oni by pristúpili k voľbe ďalších sudcov, kandidáti, ktorých už zvolili, by mohli podať diskriminačné žaloby.

„Musí vymenovať ďalších troch, pokiaľ to neurobí, nemáme žiaden dôvod voliť,“ povedal s tým, že sa na tom zhodli na Koaličnej rade. Na tej sa stretávajú predsedovia koaličných strán – predseda Smeru Robert Fico, predseda SNS Andrej Danko a predseda Mosta-Híd Béla Bugár.

Pod skupinkou 15 detí sa zlomila terasa, spadli z približne trojmetrovej výšky

17.7.2019 (Webnoviny.sk) - V južných Čechách sa v utorok večer v jednom z hotelov prelomila pod skupinkou 15 detí z Prahy drevená terasa. K udalosti došlo v Strakonickom ...

Kiska vymenoval troch sudcov

Vo februári vypršal mandát deviatim sudcom ÚS. Andrej Kiska ako prezident vymenoval zo zvolených kandidátov troch sudcov tak, aby mohlo zasadnúť plénum ÚS – teda sedem sudcov. Za predsedu vymenoval Ivana Fiačana. Momentálne chýba teda šesť sudcov z 13.

Oficiálne je v prezidentskej kancelárii deväť zvolených kandidátov. Ústavnoprávny výbor NR SR v pondelok pritom vypočul 10 kandidátov na najvyššiu sudcovskú funkciu. Agentúra SITA oslovila aj kanceláriu prezidentky Zuzany Čaputovej.

Viac k témam: predseda strany Smer-SD, prezident Slovenskej republiky, Ústavný súd SR, voľba ústavných sudcov
Zdroj: Webnoviny.sk – Ak Čaputová nevymenuje troch ústavných sudcov, koalícia podľa Fica ďalšie mená nezvolí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*