Ut. júl 28th, 2026
Kotleba Aktualizovane 27072026
Doba čítania: 2 minúty/minút

AI zhrnutie

  • Portál Aktuality.sk informoval, že Marián Kotleba je podľa bulharského katastra vlastníkom vily pri obci Kableškovo.
  • Podľa zverejnených údajov mal za nehnuteľnosť a pozemok zaplatiť spolu 50-tisíc eur.
  • Investigatívni novinári upozorňujú, že ide o nezvyčajne nízku cenu vzhľadom na charakter nehnuteľnosti.
  • Kotleba na otázky týkajúce sa vily podľa portálu neodpovedal a vlastníctvo verejne nekomentoval.
  • V minulosti čelil otázkam aj ohľadom financovania ďalších nehnuteľností na Slovensku.

Aktuality.sk zverejnili nové zistenia

Bývalý predseda strany Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) Marián Kotleba sa opäť dostal do centra pozornosti po zverejnení investigatívnych informácií portálu Aktuality.sk.

Podľa zistení portálu má byť vlastníkom vily v bulharskom rezidenčnom komplexe Floral Meadows neďaleko obce Kableškovo. Informácia má vychádzať z údajov evidovaných v bulharskom katastri nehnuteľností.


Nehnuteľnosť mala stáť 50-tisíc eur

Podľa zverejnených údajov mal Marián Kotleba kúpiť dvojpodlažnú vilu v roku 2023.

Za samotný dom mal podľa katastra zaplatiť 35-tisíc eur, ďalších 15-tisíc eur malo smerovať na kúpu približne 400-metrového pozemku.

Portál upozorňuje, že takáto cena je podľa oslovených zdrojov výrazne nižšia, než býva pri podobných nehnuteľnostiach v tejto lokalite bežné.

V článku sa uvádza aj hypotéza bulharských investigatívnych novinárov, podľa ktorej mohla byť časť kúpnej ceny uhradená mimo oficiálne evidovaných dokumentov. Ide však o ich úvahu, nie o preukázaný fakt.


Politik vlastníctvo verejne nekomentoval

Marián Kotleba sa podľa portálu k otázkam týkajúcim sa bulharskej nehnuteľnosti nevyjadril.

Krátko pred zverejnením článku pritom na sociálnych sieťach publikoval video natočené práve v Bulharsku, v ktorom kritizoval dôsledky prijatia eura v krajine a tvrdil, že po zavedení spoločnej meny výrazne vzrástli ceny.

Vo videu však údajné vlastníctvo vily nespomenul.


Otázky vyvoláva aj majetok na Slovensku

Aktuality.sk zároveň pripomínajú, že nejde o prvý prípad, keď sa objavili otázky týkajúce sa majetku bývalého predsedu ĽSNS.

V minulosti portál informoval aj o kúpe viacerých bytov na Slovensku.

Kotleba už skôr uviedol, že ich obstarávacia cena bola nižšia, než sa objavilo v médiách, pričom väčšinu financií podľa vlastných slov zabezpečil prostredníctvom úveru.


Strana zostáva mimo parlamentu

ĽSNS po odchode viacerých členov vrátane dnešného europoslanca Milana Uhríka postupne stratila významnú časť podpory voličov.

V parlamentných voľbách v roku 2023 získala menej ako jedno percento hlasov a nedostala sa do Národnej rady SR.

Marián Kotleba zároveň v minulosti prišiel o poslanecký mandát po právoplatnom odsúdení v kauze šekov s extrémistickou symbolikou.

Od Miroslav Malatinský

Som šéfredaktor portálu Aktualizované.sk a zodpovedám za smerovanie redakcie, kvalitu obsahu a dodržiavanie novinárskych štandardov. Mojou prioritou je prinášať čitateľom rýchle, overené a dôveryhodné správy zo Slovenska aj zo zahraničia, doplnené o širší kontext a zrozumiteľné vysvetlenia. Verím, že kvalitná žurnalistika musí stáť na faktoch, objektivite a zodpovednom prístupe k informáciám. Spolu s redakčným tímom pracujem na tom, aby Aktualizované.sk bolo spoľahlivým zdrojom spravodajstva, analýz a praktických informácií pre každodenný život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *