Aktualizované: Po hádke v triede postrelil učiteľku len 6-ročný žiak, odkiaľ mal zbraň?

9. januára 2023

Streľba sa uskutočnila priamo v triede školy prvého stupňa. „Nebola to situácia, keď študent alebo iní jednotlivci chodili hore-dole po škole a aktívne strieľali.“ 

V Spojených štátoch vo Virgínii postrelil počas minulého týždňa (6. 1.) šesťročný žiak učiteľku. Stalo sa tak počas hádky na základnej škole a žiaci pri incidente neutrpeli žiadne zranenia.

Podľa polície a portálu Newport News bola žena vo veku 30 rokov prevezená do nemocnice, keďže utrpela strelné zranenia, ktoré ohrozovali jej život.

Počas nasledujúceho dňa jej stav v nemocnici Riverside Regional Medical Center stabilizovali.

Policajný šéf Steve Drew však počas tlačovej konferencie uviedol, že nešlo o náhodnú streľbu a chlapca previezli do opatrovníctva. Do incidentu nebol podľa polície nikto iný zapojený.

„Boli sme v kontakte s naším právnym zástupcom Commonwealthu a niektorými ďalšími subjektmi, aby nám pomohli čo najlepšie poskytnúť služby tomuto mladému mužovi,“ povedal policajný šéf Drew s tým, že pri hádke bola použitá ručná zbraň, avšak nemá informácie, odkiaľ pochádza.

Streľba sa uskutočnila priamo v triede školy prvého stupňa. „Nebola to situácia, keď študent alebo iní jednotlivci chodili hore-dole po škole a aktívne strieľali,“ dodáva Drew.

Polícia sa následne stretla aj s obeťou a jej rodinou a tvrdí, že sa jej polepšilo. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme v tejto chvíli poskytovať žiadne bližšie informácie,“ uviedla polícia vo vyhlásení.

K incidentu sa vyjadril aj starosta Phillp Jones, ktorý deň streľby označil ako temný deň. „Poučíme sa z toho a vrátime sa silnejší,“ uviedol Jones.

Podľa školského riaditeľa Georgea Parkera III. dostali študenti dostali lekciu násilia so zbraňou. „Toto je niečo, čo by sa nikdy nemalo stať, a myslím si, že sme všetci v šoku a chápeme, že ako komunita musíme urobiť veľa práce, aby sme sa uistili, že k takýmto veciam už nedôjde.“

Po celej školskej štvrti prebieha detekcia kovov. Dnes (9. 1.) škola zrušila aj výučbu.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*