Aktualizované (pondelok): Slovensko otvára hranice s 8 krajinami, nebude karanténa ani testovanie

18. mája 2020

Slovensko uvoľňuje opatrenia na hraniciach, týkať sa to bude ôsmich krajín.

Slovensko od štvrtka uvoľňuje režim na svojich hraniciach. Pri návrate do 24 hodín nebudú ľudia potrebovať test na Covid-19 a nepôjdu ani do karantény. Platí to pre Maďarsko, Poľsko, Česko, Rakúsko, Chorvátsko, Slovinsko, Nemecko a Švajčiarsko.

Aby ste to mohli využiť, bude stačiť vyplniť tlačivo, s ktorým sa na hraniciach preukážete. Takto môžu ísť navštíviť ľudia so slovenským občianstvom či trvalým a prechodným pobytom napríklad svojich blízkych. Zjednodušia sa aj rôzne rokovania a pracovné schôdzky.

Premiér Matovič zatiaľ nevylučuje, že Slováci budú môcť v lete cestovať na dovolenku do Chorvátska. Všetko podľa Matoviča záleží tiež od podmienok, aké stanovia Chorváti. Ak by povolili vstup Britom, mohol by to byť problém, keďže Británia patrí k najviac zasiahnutým krajinám koronavírusom.

Premiér Matovič káže Slovákom, aby nosili rúška vždy dnu a už aj v exteriéri

Premiér Igor Matovič odkazuje Slovákom, aby nečakali na nariadenia vlády. "Noste rúško všade vo v...

Daj vedieť svojím priateľom

5 komentárov na “Aktualizované (pondelok): Slovensko otvára hranice s 8 krajinami, nebude karanténa ani testovanie

 • Daniela píše:

  Ja som zvedavá kedy budú chodiť spoje ked už otvárajú hranice ,,,, a na 24 hodín sa neoplatí ani cestovať ,ja tam mám muža žijem s ním čechách ale nemám tam ešte trvali pobyt tak ako sa tam mám dostať keď tie spoje nejdu a určite keď tam pôjdem tak nebudem tam len 24 hodín ja sa vikaslem na slovenskí stať

 • Matias píše:

  Hlavna vec ze vcera som cestoval do zahranicia a nikto tam nebol

 • Maria Tomagova píše:

  Byvam c Cesku keby som chcela ostat dlhsie na Slovensku ,kedze tam mam dceru, sestri ,mamu ako to vlastne je co budem potrebovat dakujem

 • Tibor píše:

  Kdyz chci nastivit rodinu na sk nebudu potrebovat test a bez problemu me pusti dekuji

 • Nikto píše:

  Zobudte sa!
  Do 24 hodin bez testu a podobne. Tak tam nepojdem. Als nenecham si od nejakych pacientov politikov ktori si plnia vrecka na takyto sposob rozkazovat. A este s maskou po meste! Slovaci zobudte sa! Za chvilu nam daju nahubky nosit aby sme nehryzli???

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*