Aktualizované: Vláda neustúpila! Aj napriek rozhodnutiu ústavného súdu má Slovensko prísnejšie opatrenia

14. júla 2021

Ústavný súd včera rozhodol, že prísnejšie opatrenia platné od minulého týždňa, má vláda stiahnuť. Tá však neustúpila a tvrdé pravidlá vydané hlavným hygienikom Mikasom ostávajú v platnosti.

Vláda nestiahla prísne opatrenia na hraniciach ani po rozhodnutí Ústavného súdu, ktorý túto vyhlášku prikázal pozastaviť. Stále tak budú nezaočkovaní na Slovensku znevýhodnení a po návrate na Slovensko ich čaká povinná karanténa. Testovať sa musia aj dnes či v nasledujúcich dňoch pendleri.

„Najprv treba počkať, kým bude rozhodnutie Ústavného súdu zverejnené v zbierke zákonov, teraz platí vyhláška posledná, a tak sa zatiaľ podľa toho musia riadiť aj policajti na hraniciach,“ uviedla ministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

„Ústavný súd SR zatiaľ nezverejnil svoje rozhodnutie a účinnosť tejto vyhlášky dovtedy nie je oficiálne pozastavená,“ vyhlásil ÚVZ. Naďalej tak platia všetky podmienky tak ako doteraz.

Prídu obvinení vyšetrovatelia NAKA o bezpečnostnú previerku? NBÚ sa k tomu nemôže vyjadriť

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) nemôže uviesť, či o...

Daj vedieť svojím priateľom

2 komentárov na “Aktualizované: Vláda neustúpila! Aj napriek rozhodnutiu ústavného súdu má Slovensko prísnejšie opatrenia

  • Aneta Mazák píše:

    Ak táto vláda nerešpektuje vyhlásenie ústavného súdu, dám otázku,kde to sme a kde to smeruje. Takáto vláda je nekompetentna a musí zasiahnuť voči ich praktikám prokuratúra

  • kulii píše:

    keby ste radsej zverejnili jasne znenie verdiktu US. Toto je len dalsia blbost pre dezolatov. Obmedzenia sa tykaju neockovanych. Ockovani budu moct sa vratit do vlasti bez karanteny. Neockovany do karanteny pojde tak ci tak. Tento bulvar je len dalsi oblbovak pre debilov v tomto state s iq drevenej palice.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*