Aktuálna správa! Na Slovensku evidujeme množstvo prípadov koronavírusu privezeného zo zahraničia

29. júla 2020

Nahlásených 41 potvrdených prípadov ochorenia COVID-19 za utorok (28. 7.) je zväčša importovaných zo zahraničia, alebo sa vyskytli medzi dohľadanými kontaktmi už potvrdených prípadov.

Väčší počet nahlásených potvrdených prípadov ochorenia za utorok zaznamenali vo svojej územnej pôsobnosti regionálne úrady verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Prievidzi, Košiciach a Bratislave.

ÚVZ SR doplnil, že osoby, ktoré prišli zo zahraničia, do obdržania výsledkov testov, rešpektujúc aktuálne nariadenie úradu, zostali v domácej izolácii. Regionálne úrady verejného zdravotníctva sledujú epidemiologickú situáciu vo svojej územnej pôsobnosti a prijímajú všetky potrebné protiepidemické opatrenia na lokálnej úrovni.

ÚVZ SR pripomína, že stále je potrebné správať sa zodpovedne, rešpektovať aktuálne platné opatrenia a dbať na účinné hygienické pravidlá, ako je dôkladné umývanie rúk, sociálny odstup od cudzích osôb, respiračná hygiena, nosenie rúšok v interiéroch, v preplnených priestoroch, vo verejnej hromadnej doprave, na miestach s vyššou koncentráciou ľudí a podobne.

Peter Sagan bude štartovať na Critérium du Dauphiné, pôjde však o poriadnu horskú zaberačku

11.8.2020 (Webnoviny.sk) - Na Petra Sagana čaká prvá etapová previerka po letnom reštarte sezóny a na pretek...

Úrad tiež odporúča zvážiť nevyhnutnosť cestovania do zahraničia a organizovanie veľkých rodinných osláv, na ktorých sa zíde väčší počet ľudí z rôznych oblastí Slovenska alebo aj zo zahraničia.


Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*