Dôležitá správa! Mestá kvôli rozšíreniu koronavírusu rušia všetky podujatia pre ľudí

29. júla 2020

Koronavírus stále odhaľuje na Slovensku nové ohniská. Problémy majú v poslednom čase najmä na Myjave, v Prešove, Nitre či Prievidzi.

V Myjave je momentálne 27 pozitívne testovaných na koronavírus. Dôvodom je najmä jeho rozšírenie na rodinnej oslave. Radnica preto po zasadnutí krízového štábu prijala viacero protiepidemiologických opatrení. Zastavili sme všetky kultúrne, spoločenské a športové podujatia, zavreli sme plaváreň, kúpalisko, niektoré mestské zariadenia, kde sa ľudia stretávali, zakázali sme organizovanie veľkých podujatí, osláv zatiaľ do pondelka 3. augusta, doplnil primátor mesta Pavel Halabrín.

Mesto tak muselo zrušiť po plánovanom medzinárodnom folklórnom festivale v júni aj druhé najväčšie podujatie Dožinky v gazdovskom dvore a tiež dlho pripravované oslavy výročia vzniku mestskej časti Turá Lúka.

Na situáciu zareagovala aj myjavská nemocnica, ktorá je kapacitne i vybavením pripravená zvládnuť aj vyšší počet pacientov s infekčným ochorením.Zaviedli sme opätovne vstupné filtre, zakázali návštevy a tesne predtým sme zriadili odberové miesto, ktoré denne poskytuje služby ľuďom, ktorí potrebujú odber sterov na detekciu nového koronavírusu,“ informoval riaditeľ Nemocnice s poliklinikou v Myjave Henrich Gašparík.

Trump chce meniť zákon, v sprche mu tečie málo vody a nevie si umyť vlasy

13.8.2020 (Webnoviny.sk) - Americká vláda má v pláne novelizáciu spotrebiteľského zákona, ktorý reguluje prietok vody v sprchových hlaviciach.Limit na trysky, ni...

Inak tomu nie je aj v Prievidzi, kde zasadal krízový štáb. „Neodporúčame konanie hromadných podujatí nad desať osôb,“ priblížila hygienička. Keďže v opatrení sa hovorí o hromadných podujatiach nad desať ľudí, spadajú sem spoločenské, kultúrne aj športové akcie.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*