Austrália konečne otvára hranice aj pre zahraničných turistov, musia však spĺňať dve podmienky

7. februára 2022

7.2.2022 (Webnoviny.sk) – Austrália od 21. februára otvorí svoje hranice všetkým turistom a ľuďom na služobných cestách, ktorí sú úplne zaočkovaní proti koronavírusu.

Viac o téme: Koronavírus

Krajina v marci 2020 v snahe predísť zavlečeniu ochorenia COVID-19 zaviedla jedny z najtvrdších cestovných obmedzení vo svete.

Režim na hraniciach sa už raz zmiernil

Keď Austrália v novembri minulého roka reštrikcie na hraniciach zmiernila v reakcii na rastúcu mieru zaočkovanosti svojho obyvateľstva, do krajiny mohli začať prichádzať zahraniční študenti a kvalifikovaní migranti.

Premiér Scott Morrison v pondelok informoval, že členovia vlády sa dohodli na opätovnom otvorení hraníc pre všetkých vakcinovaných držiteľov austrálskych víz.

Radosť z opätovného príchodu turistov

Prevádzkovatelia cestovných kancelárií lobovali, aby vláda povolila príchod turistov. Na južnej pologuli je totiž už posledný mesiac leta. Austrálska rada pre turizmus uviedla, že cestovné kancelárie sa tešia na obnovenie svojich trhov.

„Austrálske firmy v oblasti turizmu budú oslavovať, že naše hranice sa znova otvoria pre všetkých cestujúcich zo zahraničia,“ povedal výkonný riaditeľ rady Peter Shelley.

Viac k témam: Koronavírus, Pandémia, Pandemické opatrenia, Režim na hraniciach
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrália konečne otvára hranice aj pre zahraničných turistov, musia však spĺňať dve podmienky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*