Bitku o Berlín vyhrala Hertha s Petrom Pekaríkom, keď behom polhodiny rozprášila Union

23. mája 2020

23.5.2020 (Webnoviny.sk) – Po reštarte nemeckej futbalovej I. bundesligy počas predchádzajúceho víkendu odohral slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík celý duel pri víťazstve Herthy Berlín 3:0 na pôde Hoffenheimu, v piatok zase odohral celé stretnutie svojho klubu doma proti mestskému rivalovi Unionu a podieľal sa na hladkom triumfe 4:0.

Ľudoprázdny 75-tisícový Olympijský štadión v Berlíne bol svedkom štyroch gólov v rozpätí 27 minút. Kanonádu naštartoval v 51. minúte kapitán Vedad Ibiševič, ku ktorému sa v ďalších minútach pridali aj Dodi Lukebakio, Matheus Cunha a Dedryck Boyata.

Dokonalá odveta za prehru

Herthe tak po dvojmesačnej pauze vyšiel reštart súťaže mimoriadne úspešne. Získala šesť bodov, v tabuľke ligy sa už nachádza v „pokojnom strede“ a v piatok večer jej dokonale vyšla odveta za novembrovú prehru na pôde Unionu 0:1.

Navyše, tím pod vedením nového trénera Bruna Labbadiu dosiahol najvyšší domáci triumf v I. bundeslige od augusta 2013. Vtedy v 1. kole novej sezóny zdolali Eintracht Frankfurt 6:1.

Hráči Herthy každý zo svojich štyroch gólov oslávili symbolicky pre južnou časťou tribúny, ktorú za normálnych okolností „okupujú“ najhorlivejší fanúšikovia klubu.

Kouč Labadia si duel užil

„Vieme, čo tento duel proti Unionu pre našich priaznivcov znamená a ako ich bolela prehra v prvom vzájomnom zápase. Som šťastný, že sme uspeli a potešili fanúšikov,“ zhodnotil kapitán Ibiševič.

Kouč Bruno Labadia si piatkový večerný duel užil, najmä jeho druhú polovicu. „V prvej časti sme hrali proti dobre organizovanému súperovi. A ako sme hrali my po zmene strán, to bolo niečo úžasné. Aj kvôli takýmto zápasom robím túto prácu. Úžasné pocity po víťazstve sú neopísateľné. Je škoda, že sme tento úspech nemohli zdieľať spolu s fanúšikmi. Ak by zaplnili celý štadión, bol by tento úspech ešte omnoho sladší,“ poznamenal Labadia.

Viac k témam: Bundesliga, I. bundesliga
Zdroj: Webnoviny.sk – Bitku o Berlín vyhrala Hertha s Petrom Pekaríkom, keď behom polhodiny rozprášila Union © SITA Všetky práva vyhradené.