Bratislavská Rača sa popasovala s čiernymi skládkami, vyzbierala zhruba 25 ton odpadu

10. novembra 2019

10.11.2019 (Webnoviny.sk) – Bratislavská mestská časť Rača odstránila z viac ako 100 čiernych skládok približne 25 ton odpadu. „Podarilo sa nám identifikovať 108 lokalít s väčším výskytom odpadu vo forme menších (3-19 vriec odpadu) alebo väčších (20 a viac vriec) čiernych skládok. Tie sa nachádzali najmä v lokalitách Žabí majer či Na Pántoch, ale aj v návštevnícky obľúbených račianskych vinohradoch alebo v okolí Knížkovej doliny i ďalších miestach,“ uviedla Rača na svojich internetových stránkach.

Pri idenfitikácií a čistení skládok využila metská časť portálu Odkazprestarostu.sk, svoje interné kapacity inšpektorov verejného poriadku alebo strediska čistoty.

S odstraňovaním odpadu tiež pomohol dodávateľ odstraňovania čiernych skládok a využili takisto možnosť spolupracáce s firemnými dobrovoľníkmi i miestnymi obyvateľmi.

„Vďaka spoločnému nasadeniu sa nám podarilo vyčistiť spomínaných 108 lokalít od objemného, komunálneho a čiastočne aj stavebného odpadu,“ informovala Rača.

Generálna prokuratúra funguje ako veľmi uzavretý orgán a jej transparentnosť je biedna, tvrdí TIS

2.6.2020 (Webnoviny.sk) - Transparentnosť Generálnej prokuratúry SR je biedna, o jej činnosti je veľmi málo info...

„Naša práca v rámci témy čiernych skládok sa týmto nekončí, ale iba začína. Všetkých 108 lokalít budeme pravidelne, minimálne na štvrťročnej báze, kontrolovať prostredníctvom inšpektorov verejného poriadku,“ dodala mestská časť.

Vedenie Rače chce taktiež v lokalitách s čiernymi skládkami vysadiť novú zeleň, inštalovať na ich mieste fotopasce, alebo inštalovať fyzické zábrany pri prístupe k už znečisťovaným lokalitám.

Viac k témam: nelegálne skládky, odpad
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavská Rača sa popasovala s čiernymi skládkami, vyzbierala zhruba 25 ton odpadu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*