Briti a Francúzi sa dohodli na zvýšení policajných hliadok na severnom pobreží Francúzska, má ich byť viac o 40 percent

14. novembra 2022

14.11.2022 (Webnoviny.sk) – Ministri vnútra Veľkej Británie a Francúzska v pondelok podpísali dohodu, na základe ktorej sa zvýšil počet policajných hliadok. Na francúzskom severnom pobreží v snahe zastaviť migrantov snažiacich sa v malých plavidlách prekročiť Lamanšský prieliv.

Britská vláda súhlasila s tým, že Francúzsku v rokoch 2022 a 2023 zaplatí zhruba 72,2 milióna eur, čiže o takmer 10 miliónov viac, ako predpokladala pôvodná dohoda, výmenou za to, že Paríž zvýši počet hliadok na pobreží o 40 percent.

Boj proti trestnej činnosti

Patriť k ním bude aj ďalších 350 policajtov strážiacich pláže v mestách Calais a Dunkirk.

Dohodu v Paríži podpísal francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin a jeho britská partnerka Suella Bravermanová. Súčasťou dohody sú návrhy boja proti trestnej činnosti na migračných trasách.

Ministri sa dohodli, že ich krajiny budú zbierať informácie od zadržaných migrantov, aby pomohli riešeniu problému sietí prevádzačov.

Základ pre väčšiu spoluprácu

Britský premiér Rishi Sunak uviedol, že dohoda bude znamenať, že britskí úradníci budú prvýkrát zapojení do francúzskych operácií, aby sa posilnila ich koordinácia a efektívnosť.

Premiér dodal, že dohoda bude „základom pre ešte väčšiu spoluprácu v nadchádzajúcich mesiacoch“.

Viac k témam: Migranti, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Briti a Francúzi sa dohodli na zvýšení policajných hliadok na severnom pobreží Francúzska, má ich byť viac o 40 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*