Česko taktiež vstupuje pre pandémiu koronavírusu do núdzového stavu

25. November 2021

25.11.2021 (Webnoviny.sk) – Česká vláda vyhlásila pre pandémiu ochorenia COVID-19 núdzový stav. Do platnosti vstúpi o polnoci zo štvrtka na piatok a bude trvať 30 dní. Oznámil to premiér v demisii Andrej Babiš.

Ako informuje spravodajský portál Novinky.cz, núdzový stav môže vláda využiť na obmedzenie pohybu ľudí, uzatváranie obchodov či škôl, ministerstvo vnútra zase na centrálne nákupy ochranných pomôcok aj na jednoduchšie nasadenie armády. Núdzový stav sa tiež v ostatných dňoch spomínal s možnosťou uloženia pracovnej povinnosti medikom.

Núdzový stav v súvislosti s koronavírusom po prvý raz vyhlásili vlani 12. marca a po druhý raz minulý rok 5. októbra, ktorý po niekoľkých predĺženiach platil až do apríla.

Česká vláda tiež chystá sprísnenie protipandemických opatrení. Po novom budú zrejme musieť reštaurácie zatvoriť už po 22:00. Tiež by mali byť obmedzené hromadné akcie, športové a kultúrne podujatia bude môcť zrejme navštíviť len maximálne 500 ľudí.

Tradičné vianočné recepty (aj) trochu inak

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - O tom, že sú Vianoce bezodným zdrojom tých najlákavejších receptov niet pochýb. Ak si odmyslíme narodeniny našich detí či naše okrúhlin...

Epidemická situácia sa v Česku v posledných dňoch rýchlo zhoršuje. Značne rastú nielen počty prípadov, ale aj hospitalizácií.

Viac k témam: Koronavírus, Núdzový stav, Ochranné pomôcky, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Česko taktiež vstupuje pre pandémiu koronavírusu do núdzového stavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*