Čína zmierňuje prísne protipandemické pravidlá, uvoľnenie prišlo po veľkých protestoch

7. decembra 2022

7.12.2022 (Webnoviny.sk) – Čína uvoľňuje najprísnejšie časti jej stratégie proti šíreniu ochorenia COVID-19. Štátny zdravotný výbor v stredu oznámil, že ľudia s miernym alebo žiadnymi príznakmi sa môžu izolovať doma a nie v štátnych zariadeniach, tiež nemusia pre väčšinu miest ukazovať negatívne testy a môžu aj voľnejšie cestovať.

Školy zostanú otvorené

Ako informuje spravodajský portál BBC, vo väčšine prípadov povinné PCR testy nahradia laterálne prietokové testy, lockdowny budú viac sústredené na konkrétne oblasti, ako napríklad na budovy, a nie celé štvrte a mestá, vysokorizikové oblasti budú môcť ukončiť lockdown po piatich dňoch, ak nebudú mať nové prípady, a školy zostanú otvorené, ak sa v ich areáloch nebude výrazne šíriť koronavírus.

Očkovanie seniorov

Nové pravidlá tiež zahŕňajú prísny zákaz blokovania únikových východov a dverí. Ľudia podľa nich musia mať prístup k pohotovostnej zdravotnej liečbe a únikovým cestám. Úrady zároveň vyzvali na urýchlenie očkovania seniorov.

Čína dosiaľ uplatňovala prísnu politiku nulovej tolerancie voči COVID-19. Uvoľnenie čínskych opatrení prišlo týždeň po zriedkavých veľkých protestoch vo viacerých mestách, kde účastníci protestovali proti pandemickým pravidlám, ale aj prezidentovi Si Ťin-pchingovi a vládnucej komunistickej strane.

Viac k témam: koronavírus COVID-19 v Číne, Pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína zmierňuje prísne protipandemické pravidlá, uvoľnenie prišlo po veľkých protestoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*