Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútra

29. októbra 2020

29.10.2020 (Webnoviny.sk) – Do celoplošného testovania sa zapojí aj takmer 350 dobrovoľníkov z radov zamestnancov Ministerstva vnútra SR (MV SR). Na odberových miestach budú poskytovať pomoc a podporu ostatným zložkám zabezpečujúcim testovanie.

Ako dobrovoľníci budú pôsobiť aj štátni tajomníci MV SR Vendelín Leitner a Ján Lazar, generálny tajomník služobného úradu MV SR Ľubomír Šablica či generálny riaditeľ kancelárie ministra vnútra Peter Rolný. V tlačovej správe o tom informovala Barbara Túrosová z Tlačového odboru rezortu vnútra.

Viac o téme: Koronavírus

Pomoc ponúkli zamestnanci vo všetkých krajoch naprieč rôznymi útvarmi – zo sekcií ministerstva, z okresných úradov, leteckého útvaru, Policajného zboru, Hasičského a záchranného zboru, Akadémie Policajného zboru, Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, Úradu splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity, Úradu splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti, vikariátu či archívov.

Viac o téme: Celoplošné testovanie

Na odberových miestach budú pomáhať predovšetkým s administratívnymi úkonmi. V nasadení bude okrem toho približne päťtisíc policajtov, 100 hasičov, každý deň víkendového testovania aj 50 horských záchranárov, ako aj pracovníci odborov krízového riadenia okresných úradov.

Matovič si opäť kopol do Sulíka, tentokrát pre nákup testov na celoplošné testovanie (video)

25.11.2020 (Webnoviny.sk) - Minister hospodárstva Richard Sulík (...

Na Slovensku bude v sobotu 31. októbra a nedeľu 1. novembra od 7:00 do 22:00 celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19.

Viac k témam: Celoplošné testovanie, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Do celoplošného testovania sa zapoja aj stovky dobrovoľníkov z ministerstva vnútra © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*