Dôležitá správa: Na Slovensku je stále nutné sa testovať, kde a kedy ho aj dnes potrebujete?

4. mája 2021

Slovenskom sa šíria správy o tom, že celoplošné testovanie skončilo. Treba však povedať, že to neplatí pre všetkých a vždy. Kedy a kde musíte mať stále negatívny test a maximálne ako starý?

Od 21. hodiny až do 1. hodiny nasledujúceho dňa platí zákaz vychádzania aj pre ružové a červené okresy. Obyvatelia ružových okresov sa teda v tomto čase musia preukázať testom, ktorý nie je starší ako 21 dní, ľudia z červených okresov potrebujú test, ktorý nie je starší ako 14 dní. Prípadne sa môžu preukázať potvrdením o očkovaní, o prekonaní ochorenia Covid-19 alebo o výnimke z testovania.

Testy sú nutné pri ceste do práce či vstupe do prevádzik v okresoch: Ilava, Kysucké Nové Mesto, Lučenec, Martin, Myjava, Poltár, Považská Bystrica, Trenčín, Turčianske Teplice a Tvrdošín.

Výnimku majú len žiaci materských, základných, jazykových či špeciálnych škôl a študenti stredných škôl, rodičia však budú potrebovať pri vstupe do školy či škôlky negatívny test nie starší ako 7 dní (alebo potvrdenie o výnimke, o očkovaní alebo o prekonaní ochorenia Covid-19).

Francúzsky súd zamietol prípad súvisiaci s použitím dioxínu Agent Orange počas vojny vo Vietname

10.5.2021 (Webnoviny.sk) - Francúzsky súd v pondelok zamietol prípad, v rámci ktorého francúzsko-vietnamská žena žalovala 14 spoločností, ktoré vyrábali a predávali silný...

Týždenné testovanie je potrebné v okresoch, ktoré sú zaradené do III. stupňa varovania, nakoľko preukázanie tohto testu je naviazané na výnimky zo zákazu vychádzania. 

Testovanie je nutné aj pri návšteve športových či kultúrnych podujatí.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*