Dôležitá správa: Nezaočkovaní už nemôžu využívať klasickú zdravotnú službu po starom, bez testu už nikam

9. septembra 2021

Nezaočkovaní majú veľký problém. Ak budú chcieť využiť služby u lekárov tak, ako na to boli zvyknutí, musia na to zabudnúť. Testovať sa (dokonca PCR testom) musia v určitých prípadoch aj zaočkovaní.

Povinný test až trikrát do týždňa pre tých, ktorí nie sú zaočkovaní a náhodou by sa chceli vybrať k všeobecnému lekárovi, zubárovi, prípadne na bežnú masáž či rehabilitáciu do nejakého ústavného zariadenia, polikliniky, zdravotného strediska alebo ambulancie.

Aj to sú jedny z noviniek, ktoré schválila vláda a nezaočkovaní si ich nemuseli všimnúť. A práve obmedzenia u lekárov či iných zdravotníckych službách patria medzi najkritizovanejšie. Ak chcú chodiť na rehabilitácie alebo masáže, musia sa testovať viackrát týždenne. Ambulancie (aj zubné) môžu u neočkovaných vyžadovať antigénový alebo PCR test. Pri hospitalizáciách potrebujú test všetci, a to PCR nie starší ako hodín.


„V tomto smere ide o čas, kým sa z epidemiologického hľadiska spoločnosť nepremorí, kým neustúpi pandémia, kým nebude zaočkovaná kritická skupina,“ povedal o novele zákona pre médiá minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Inžinieri krajín Vyšehradskej štvorky chcú viac udržateľných miest

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Inžinierske organizácie na svojom už 27. stretnutí krajín Vyšehradskej štvorky v Debrecíne rokovali aj o digitalizácii, udržateľnosti miest, a...

Daj vedieť svojím priateľom

85 komentárov na “Dôležitá správa: Nezaočkovaní už nemôžu využívať klasickú zdravotnú službu po starom, bez testu už nikam

 • Danny Gahan píše:

  Vsak sa dajte zaockovat preboha a nelamentujte tu so svojimi pravami. Aj zaockovani ludia maju pravo zit neohrozene vedla vas.

 • Iva píše:

  V zákone nikde nie je napísané, že potrebujete k ošetrenie u lekárov test, alebo očkovanie. Ale je tam napísané, že nevyhnutna a neodkladná zdravotná starostlivosť sa poskytuje aj neplatičom. Takže toto nie je pravda. Nemáme to prečo dodržiavať. A lekári to nemajú právo vyžadovať.

 • Ján píše:

  Včera som mal naliehavý telefonát z nemocnice, že súrne potrebujú krvné doštičky a že darcov je v tejto prapodivnej dobe málo. Či by som teda nemohol.. Mohol, prečo nie, človek rád pomôže, keď môže a tak som už skoro ráno ležal pripojený na separátor. Odber krvných doštičiek trvá cca hodinu a pol, človek má pri ňom napichnuté žily v oboch rukách a musí ležať bez pohnutia, tak vám v podstate zostáva na zábavu iba rozhovor so zdravotným personálom. Našťastie ten je vždy veľmi príjemný a čas ubieha. Pýtal som sa na kadečo, mimochodom aj na to, ako je možné, že v prostredí ako je nemocnica, po mne nikto nechce potvrdenie o očkovaní alebo platný test. A tak som sa dozvedel, že niečo také nepovažujú za nutné, pretože darcovia krvi sú väčšinou nadštandardne zdraví ľudia so silnou imunitou. Potešený z toho, aký som to ja Übermensch, som zjedol bagetu, vypil čaj z nemocničnej bandasky a utekal do práce. Teraz premýšľam.. Na jednej strane som pre štát chodiaca krvná konzerva, ktorá kedykoľvek na požiadanie otrčí žilu, aby tí menej šťastní mohli žiť, prípadne sa vyliečiť z nemoci. V tej chvíli ma štát ľúbi, pohladká ma, dá mi napiť a najesť, zaplatí za mňa parkovné.. O pár hodín ma ten istý štát nepustí do reštaurácie na obed, pretože mňa, nezaočkovaného, vyhodnotí ako nebezpečného a iste nakazeného renegáta, prípadne pre istotu ešte voliča Kotlebu. Niektorí osvietenci dokonca razia teóriu, že by som nemal mať nárok na zdravotnú starostlivosť, keď sa tak bojím jednej malej ihličky. Tak si tu teraz prezerám diery po ihlách z dnešného rána a musím sa smiať. Majú priemer menšej ihlice na pletenie..

  Nie, nebojím sa ihličky páni. Bojím sa toho, čo všetko ste schopní spraviť, len aby ste ma presvedčili, že bez nej to nejde..

 • Štefan Chvíla píše:

  Tak jeden komentár,ktorý tu je hovorí o genocíde. Ta začala už r.2020,Na Slovensku uchopili moc neoliberáli t.j tento smer bol predchodcom fašizmum k moci sa dostali pohrobkovia slo.fašistov,ludákov- preto sa aj zatýkanie nieslo i nesie v podobe gestapa. Čo obyčajný človek zažíva? vyhrážanie sa!likvidácia jeho osobnosti!legálné okrádania vládou/posvet.zákonmi/ a likkvidácia jeho práv zaručených Chartou OSN o zákl.ľudských právach,ponižovanie… a to nás čaká neúprosné zdražovanie a chudoba. To je to lepšie,krajšie…. od r.89.

 • Damc píše:

  Ja chodím ku zubárke už skoro mesiac a žiadny test odomna nepýtali. Aj na rehabko som chodila bez testu. Tak nechápem aký magor tu píše nezmysly.

 • Anna píše:

  zlatú plaketu som myslela, nielen bronzovú 🙄

 • Anna píše:

  ale krv môžem darovať aj ako nezaočkovaná, to zrazu všetci okolo mňa skáču…ale keby chcem ísť k lekárovi a môžem mat aj bronzovú plaketu, tak ma vyhodia? 🤔 Logiku to veru má… Ta to už kde sme sú? No des, des, des…! 😵‍💫😡

 • Elena píše:

  Ludia, pridajte sa ku mne. Lebo my platiaci ZP mame porusene tou vyhaskou prava. A ak nam ZP nezaisti potrebnu zdravotnu starostlivost, je popodla mna z jej strany podvodnym konanim vyberat od nas peniaze.

 • Katarina píše:

  Hamba celej vlade !!! Diskriminuju vsetkych neockovanych ! Proti ustavne! Su sko gestapo bolo na zidov! A vraj dobrovolne ockovanie. Nie vsetci zo zdravotneho hladiska sa mozu ockovat. A ze ickovany ochoreju a prenasaju to na dalsich ldn pre to,ze sa testovst nemusia je v porisdku ??

 • Nepoviem píše:

  Bodaj by vas kto toto vymyslel ja sa nemozem ockovat a teraz co mam robit dat sa zabit ? To sa rovno uz mozem
  Obesit. Zaockovany pacienti su na infekcnom tak ako aj nezaockovany a vraj ze lahky priebeh ho..o 🤬

 • gipsy roma píše:

  vsade dobre lem na slovensko ne vsetko im hrabe na hlavi nevieda co maju robit dobre ze nezijeme na slovensko naj horsi stat

 • Mike píše:

  Predne tak chuj matovycovy do piska

 • Monika píše:

  Dôležité že zdravotnú poisťovňu musime platiť, hamba čo tu ide, môže celý štát sa hambit… Slovensko fúj….. 🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮🤮

 • Veronika píše:

  Prečo sa očkovaní tvária tak nesmrteľne a kde berú tú istotu, že nikoho nakaziť nemôžu? Delta…
  Koľko je kaslajucich, teplotovych a pod ockovanych, ktorých ani nenapadne sa dať otestovať, lebo „sú predsa očkovaní“, div, že sa neurazia 🧐

 • Lokas Port píše:

  Asi ľudia zabudli, že sú na jednej lodi. Ktorá sa však bohužiaľ potápa nie pre Covid19 ale pre stratu kritického myslenia. Predsa všetci tvrdia, že Covid nerozlišuje očkovaných a neočkovaných. Je až zarážajúce, ako môže „lekár“ toto dovoliť. To bola tá chyba , prečo toľko ľudí umrelo. Chorých by predsa mali liečiť lekári. Samozrejme, môžu ostať 10 dní doma aby ich choroba preriedila v izolácii. Tomu by sa dalo zachviľu hovoriť genocída. Nie. Odporcovia očkovania nie sú tí zlí ani zastánci očkovania. Zlí sú tí, ktorí znásilňujú ľudí! Tí, ktorí nerešpektujú právo ľudí na vlastné rozhodnutie. Covid nezabíja, zabíjajú ľudia. Ľudia majú na svedomí mnohonásobne viac životov ako všetky choroby. Nechajte lekárov robiť to, čo si vybrali pre ich presvedčenie pomáhať uzdravovať nemocných. Učiteľov učiť tých, ktorý chcú vedieť. Smutné je , akú inteligenciu dosiahla naša moderná spoločnosť. Zabíja ľudského ducha, jeho právo na rozhodnutie. Tím sme sa líšili od iných druhov, predsa. Iba zvieratá sa rozhodujú pudom sebazáchrany.

 • ika píše:

  niekto ste tam pisal,“daj sa zaockovat“,a co nevidis ty somar,ze to musia robit aj zaockovany? Tak naco potom ist k lekarovi,ked berie iba zdravych? Hlavna vec,ze cele Madarsko,cela Bratislava bola par centimetrov od seba bez rusok na papeza,vtedy to bolo normalne? Debily debilny ozaj uz nevedia co maju robit,nikde to takto nie je ako u nas.Som zvedava kolko ich bude s ruskom u nas na papeza.Tych cvokov uz len odstrelit,co minister,to dement aj s Caputkou

 • Katarina píše:

  Hlavná vec že si platíme zdravotné poistenie a teraz pôjdem na preventívnu prehliadku, necítim sa chorá a musím si dať robiť testy alebo sa dať očkovať? Klamú ľudí. Aj vo VZP nechcú vyplatiť 30.00 € za zubné ošetrenie , lebo nemáš preventívnu prehliadku na urológii. Všade len sľubujú, ale nič nedajú.

 • Renáta píše:

  Nič také nevyšlo ani v zbierke zákonov ani vo vestníku vlády..odkiaľ je táto informácia?🤔

 • Janka píše:

  Bola som tento týždeň u neurológa aj zubára nie som očkovaná a nebolo treba test. Obidve mi povedali riadim sa Hipokratovou prísahou. Nerobím rozdiely…

 • Lenka píše:

  Keď potrebujem ísť k lekárovi tak musím mať test.. Nechcem sa dat očkovať..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*