Najvyšší súd sprísnil tresty obžalovaným v kauze Devín Banka, bývalý riaditeľ Kanis dostal tri roky

9. septembra 2021

9.9.2021 (Webnoviny.sk) –

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) odsúdil päticu obžalovaných v kauze známej ako Devín Banka, odvolací súd tresty obžalovaným sprísnil.

Dostal aj peňažný trest

Bývalého generálneho riaditeľa banky Ľubomíra Kanisa a ďalšie štyri osoby uznal súd za vinných z pokusu trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.

Slovenskí hokejisti sa chystajú na Nemecký pohár, Ramsay nominoval hráčov najmä zo slovenskej a českej extraligy

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácia na novembrový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde figuruje aj 17-ročný útočník Filip Mešár....

Kanisovi súd uložil úhrnný trest odňatia slobody vo výmere tri roky. Zároveň mu sú uložil peňažný trest 50-tisíc eur a zákaz vykonávať funkciu spojenú s rozhodovacou právomocou v peňažnom ústave v trvaní päť rokov.

Zákaz vykonávať funkciu

Ďalšiu obžalovanú súd tiež nepodmienečne odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní dva roky a peňažný trest 30-tisíc eur. Rovnako jej uložil zákaz vykonávať funkciu spojenú s rozhodovacou právomocou v peňažnom ústave v trvaní päť rokov.

Zvyšným obžalovaným senát uložil podmienečný trest odňatia slobody od dvoch rokov do šiestich mesiacov, peňažný trest 20-tisíc a 10-tisíc eur a tiež zákaz vykonávať funkciu spojenú s rozhodovacou právomocou v peňažnom ústave.

Kauza Devín Banka

Bývalý generálny riaditeľ Devín banky Ľubomír Kanis a štyria ďalší spoluobžalovaní boli stíhaní vo veci úložiek a zmeniek z roku 2001, úverov ruským a slovenským firmám ako aj vo veci ďalších skutočností z obdobia, ktoré predchádzalo vyhláseniu nútenej správy nad Devín bankou. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) žaloval obžalovaných ako organizovanú skupinu pre spreneveru a úverový podvod.

Senát na pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici v máji 2018 pôvodne šiestich obžalovaných oslobodil spod obžaloby, pretože skutky podľa verdiktu neboli trestným činom. Prokurátor ÚŠP sa voči rozsudku odvolal.

V októbri 2019 NS SR potvrdil pre jednu osobu, konkrétne Janu K., oslobodzujúci rozsudok. U ostatných obžalovaných zrušil napadnutý rozsudok a vrátil vec na prerokovanie a rozhodnutie ŠTS. Ten v tomto prípade 27. apríla tohto roku pätici obžalovaných uložil podmienečné tresty.

Viac k témam: Devín banka, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd sprísnil tresty obžalovaným v kauze Devín Banka, bývalý riaditeľ Kanis dostal tri roky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Jeden komentár na “Najvyšší súd sprísnil tresty obžalovaným v kauze Devín Banka, bývalý riaditeľ Kanis dostal tri roky

  • lubo píše:

    zaockovanie sluzi na zmiernenie priebehu ochorenia , to ze ste zaockovany neznamena :IMUNITU voci vyrusu,ze ZAOCKOVANY NEROZSIRUJE VYRUS, tak nechapem nejake delenie zaockovany/ bez ockovania.
    ked testy tak bez vynimky vsetci- takto si ochranime svojich lekarov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*