Dvaja hráči mali pozitívny test na COVID-19, ale nemecká bundesliga napriek tomu pokračuje

26. septembra 2020

26.9.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecká futbalová I. bundesliga hlási ďalších dvoch pozitívne testovaných hráčov na ochorenie COVID-19. Testy pred víkendovými súbojmi 2. kola najvyššej nemeckej súťaže potvrdili koronavírus v kluboch Schalke 04 Gelsenkirchen a Borussia Mönchengladbach.

Borussia prezradila aj meno hráča, je ním 20-ročný obranca Jordan Beyer. Klub postupuje podľa nariadení miestnych úradov, ktoré neprikazujú izolovať celý tím napriek kontaktu s Beyerom. Nebol teda ohrozený sobotňajší duel Mönchengladbachu doma proti Unionu Berlín.

Viac o téme: Koronavírus

Vedenie Schalke neinformovalo o totožnosti fubtalistu. Ten sa však po štvrtkovom teste nachádza v izolácii. V utorok mal negatívny výsledok rovnako ako zostávajúci členovia organizácie, vo štvrtok mal iba tento jeden futbalista pozitívny nález.

Klub z Gelsenkirchenu zasiahla koronakríza viac ako ostatné organizácie súťaže a musel obmedziť svoje výdavky. Schalke v lige nevyhralo od januára 2020 a v úvodnom súboji novej sezóny prehrali jeho hráči s majstrovským Bayernom Mníchov vysoko 0:8.V sobotu nastúpia doma proti Brémam.

Aktualizované: Pri hromadnom testovaní sa tvoria dlhé rady

Veľkou obavou ľudí pri plošnom testovaní je možnosť nakazenia sa pri zhromažďovaní ľudí. Jedným z najväčš...

Viac k témam: I. bundesliga, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja hráči mali pozitívny test na COVID-19, ale nemecká bundesliga napriek tomu pokračuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*