Fico sa vie správať profesionálne a ako ústavný sudca by neohrozil jeho nezávislosť, tvrdí Pellegrini

27. januára 2019

BRATISLAVA 27. januára (WebNoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini nepovažuje prípadné zvolenie expremiéra Roberta Fica za ústavného sudcu za problém.

V relácii televízie TA3 V politike zdôraznil, že Fico sa vie správať profesionálne, takže nemá pochybnosti, že môže byť ústavným sudcom a zároveň garantovať nezávislosť Ústavného súdu SR. Robert Fico podľa Pellegriniho neuteká z politiky, keďže v Smere-SD má podporu celej členskej základne.

„Rozhodol sa, že chce zmeniť svoju kariéru,“ vyhlásil premiér. Pellegrini zatiaľ nevie, kto bude viesť Smer-SD v prípade, ak Fica zvolia za ústavného sudcu.

Pellegrini pokladá Maroša Šefčoviča za vynikajúceho kandidáta na prezidenta SR. „Je veľmi skúsený politik a diplomat. Už absolvoval stretnutia s najvyššími predstaviteľmi na celom svete. Chce dať víziu tejto krajine a môže reprezentovať Slovensko doma aj v zahraničí,“ vyhlásil Pellegrini.

Viac k témam: Smer-SD, Ústavný súd SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico sa vie správať profesionálne a ako ústavný sudca by neohrozil jeho nezávislosť, tvrdí Pellegrini © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*