Fico: Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a ešte do predčasných volieb ma chcú zatvoriť (video)

19. januára 2023

19.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predseda Smer-SD Robert Fico má informácie, že ho chcú ešte do predčasných parlamentných volieb zatvoriť. Dôvodom majú byť jeho tlačové konferencie.

Snaha o odstránenie strany Smer-SD

„Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a viem, o čo ide, o tlačové konferencie, na ktorých boli poskytované informácie, ktoré poskytované nemali byť. Už hovoria o väzobnom stíhaní,“ povedal vo štvrtok Fico na tlačovej besede.

Podľa jeho názoru ide o snahu predstaviteľov rozpadnutej vlády o odstránenie Smeru-SD z politiky. „Smer-SD stratí líderstvo, percentá sa niekde porozoberajú a Smer-SD im konečne prestane smrdieť na politickej scéne,“ vyhlásil Fico.

Čaputová oklamala celé Slovensko

Šéf Smeru-SD zároveň uviedol, že prezidentka Zuzana Čaputová oklamala celé Slovensko, keď pred niekoľkými týždňami vyhlásila, že pokiaľ do 31. januára nebude zmenená ústava a nebudú do konca júna 2023 zvolané predčasné parlamentné voľby, zostaví úradnícku vládu.

V stredu už podľa neho tieto vyjadrenia neplatili. „Prezidentka oznámila, že bude rešpektovať túto nefunkčnú a rozpadnutú vládu až do konca septembra 2023,“ povedal Fico.

Zároveň skritizoval, že vo svojom vyhlásení nespomenula referendum. Zároveň vyzval Čaputovú, povereného premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), aby v sobotu prišli na referendum. Dosiahnuť zmenu ústavy v parlamente je podľa neho prakticky nemožné, referendum je preto podľa neho nutné.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Referendum o zmene ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: Vymýšľajú ďalšiu veľkú hovadinu a ešte do predčasných volieb ma chcú zatvoriť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*