Fínsko poskytne Ukrajine pomoc v hodnote stoviek miliónov eur, severania chcú aj naďalej podporovať suverenitu krajiny

20. januára 2023

20.1.2023 (Webnoviny.sk) – Fínsko oznámilo novú pomoc Ukrajine v hodnote 400 miliónov eur. Je to dosiaľ najväčší balík pomoci z Fínska.

Obsah balíka neznámy

Dosiaľ Helsinki poskytli Kyjevu obranný materiál v celkovej hodnote 590 miliónov eur, informuje spravodajský portál CNN citujúc vyhlásenie fínskeho ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podrobnosti o balíku sa vo vyhlásení z bezpečnostných dôvodov nenachádzajú. Hovorca rezortu pre CNN uviedol, že balík nezahŕňa tanky Leopard 2.

Zámer podporovať Ukrajinu

Fínsko je jednou z viac ako 50 krajín, ktorých zástupcovia sa v piatok stretli na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku. Pomoc Ukrajine je témou stretnutia.

Fínsko a Švédsko, ktoré sa usilujú o členstvo v NATO, počas stretnutia, podľa zmieneného vyhlásenia, podpíšu Vyhlásenie o zámere podporovať Ukrajinu. „Spoločná podpora Ukrajine je znakom hlbokej vzájomnej dôvery a čoraz užšej obrannej spolupráce medzi Fínskom a Švédskom,“ vyjadrilo sa fínske ministerstvo.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Fínsko poskytne Ukrajine pomoc v hodnote stoviek miliónov eur, severania chcú aj naďalej podporovať suverenitu krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*