Foto: Muž spadol z vyhliadky v Kvačianskej doline a vážne si poranil hlavu

14. júla 2019

14.7.2019 (Webnoviny.sk) – Po páde z vyhliadky v Kvačianskej doline pomáhali horskí záchranári 45-ročnému Slovákovi. Ten si v sobotu popoludní po páde zo šesťmetrovej výšky vážne poranil hlavu, ale ostal pri vedomí. Horskí záchranári požiadali o pomoc aj leteckých záchranárov, tí však pre zlé počasie nemohli okamžite vzlietnuť.

„Na mieste sa nachádzala lekárka, ktorá poskytla mužovi prvú pomoc a po príchode záchranárov HZS na miesto mu poskytli rozšírenú zdravotnícku pomoc a intravenóznu liečbu. Po zlepšení poveternostných podmienok na mieste vysadili aj lekár vrtuľníkovej záchrannej služby,“ informuje internetová stránka horských záchranárov s tým, že pacienta potom letecky previezli do nemocnice.

Viac k témam: ATE Air – Transport Europe, HZS Horská záchranná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Muž spadol z vyhliadky v Kvačianskej doline a vážne si poranil hlavu © SITA Všetky práva vyhradené.

Video: Španielsko sa spamätáva po násilných protestoch v Katalánsku, štrajk začali aj študenti

16.10.2019 (Webnoviny.sk) - Španielsko sa spamätáva po dvoch dňoch násilných stretov medzi políciou a demonštrantmi v Katalánsku, ktorí protestujú proti dlhoročným tresto...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*