Foto: Poriadne opitý Daniel skončil v policajnej cele, nafúkal viac ako dve promile

18. októbra 2019

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – Trenčianska polícia mala v noci dočinenia s ďalším nezodpovedným vodičom, ktorý si sadol za volant napriek tomu, že predtým popíjal. „Policajná hliadka na Hasičskej ulici zastavila a skontrolovala vodiča Škody Octavia. 40-ročný Daniel pri dychovej skúške nafúkal 0,89 mg/l, čo predstavuje 1,85 promile alkoholu,“ uviedla k prípadu krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová. O niekoľko minút policajti dychovú skúšku zopakovali, tá ukázala ešte vyššiu hodnotu, v prepočte 2,02 promile alkoholu.

Policajti vodiča následne v zmysle zákona obmedzili na osobnej slobode a po lekárskom vyšetrení skončil v cele. Po vytriezvení ho neminulo obvinenie z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Antalová. Za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky je trestná sadzba v zmysle zákona až jeden rok odňatia slobody. O tom, aký trest dostane, rozhodne súd.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Poriadne opitý Daniel skončil v policajnej cele, nafúkal viac ako dve promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Foto: Areál s pracovnými strojmi zachvátili plamene, škody vyčíslili na 300-tisíc eur

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Obrovské škody spôsobil požiar v areáli Mestského podniku služieb Šurany v okrese Nové Zámky. Mesto pred zimou zostalo bez pracovných strojov,...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*