Premiér Pellegrini zvolal pracovné stretnutie pre situáciu v justícii

18. októbra 2019

18.10.2019 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Peter Pellegrini zvolal na pondelok 21. októbra pracovné stretnutie pre situáciu v justícii. Ako agentúru SITA informoval tlačový odbor úradu vlády, cieľom je navrhnúť možné legislatívne zmeny zamerané na reformu súdov a prokuratúry. Na stretnutí sa zúčastní ministerka vnútra Denisa Saková, minister spravodlivosti Gábor Gál, prezident policajného zboru Milan Lučanský a zástupcovia Súdnej rady SR a Generálnej prokuratúry SR.

Za posledné týždne sa objavilo viacero udalostí, ktoré mohli zvýšiť nedôveru spoločnosti v súdnictvo a prokuratúru. Ide o zverejnenie údajnej komunikácie medzi bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou a Marianom K. obvineným z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka z aplikácie Threema, zvukovej nahrávky údajných rozhovorov medzi Marianom K. a bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom, ako aj zvukovej nahrávky z kauzy Gorila.

Viac k témam: kauza Gorila, Kočner komunikácia Threema, minister spravodlivosti SR, minister vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Pellegrini zvolal pracovné stretnutie pre situáciu v justícii © SITA Všetky práva vyhradené.

Belgicko pokračuje v uvoľňovaní obmedzení, otvorí bary a reštaurácie

3.6.2020 (Webnoviny.sk) - V Belgicku budú od pondelka otvorené bary a reštaurácie, ktoré zatvorili pred viac ako dvoma mesiacmi v rámci obmedzení na zastavenie šírenia no...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*