Francúzsky minister Griset podal demisiu po tom, čo nepriznal svoj skutočný majetok a príjmy

8. December 2021

8.12.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsky minister Alain Griset, ktorý má vo vládnom kabinete na starosti malé a stredné firmy, podal v stredu demisiu. Učinil tak po tom, čo sa ukázalo, že nepriznal celý svoj majetok a príjmy.

Griset predložil vládnemu úradu dohliadajúcemu na transparentnosť neúplné priznanie o svojich majetkových pomeroch. Uložili mu šesťmesačný podmienečný trest odňatia slobody a trojročný podmienečný zákaz vykonávať verejnú funkciu.

Grisetova kancelária vo vyhlásení uviedla, že sa proti stredajšiemu rozhodnutiu súdu odvolal, ale až do odvolania podal svoju rezignáciu. Zatiaľ nie je známe, či ho v doterajšej funkcii niekto nahradí.

Politik počas súdneho procesu povedal, že majetkové priznanie bolo výsledkom „nešikovnosti“ a zlého finančného poradenstva.

Počas sčítania obyvateľstva sa k maďarskej národnosti prihlásilo takmer 8 percet ľudí

20.1.2022 (Webnoviny.sk) - Z celkového počtu trvalo bývajúcich si maďarskú národnosť uviedlo 7,75 percenta obyvateľov (422,1 tisíca). Vyplýva to z minuloročného sčítania obyvateľov, ktoré dnes prezent...

Viac k témam: Demisia, Majetkové priznanie, Rezignácia, trest odňatia slobody
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky minister Griset podal demisiu po tom, čo nepriznal svoj skutočný majetok a príjmy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*